Більшість матусь Дніпропетровщини обирають грудне вигодовування. Понад 40% – зберігають його до 6-місячного віку дитини. Про це повідомили у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.
«До шести місяців рекомендуємо годувати дитину виключно материнським молоком, без додавання сумішей. Це дуже важливо для немовлят. Після – потроху вводити прикорм. Але намагатися продовжувати грудне вигодовування до двох років», – сказала лікарка-педіатр Людмила.
Лікарка каже – бувають ситуації, коли грудного молока у мами недостатньо. Зокрема, через стрес та переживання. Головне для жінки – заспокоїтися. Не поспішати давати дитині суміш чи воду. Варто щогодини прикладати немовля до грудей. Згодом почнуть «працювати» рефлекси та гормони – лактація відновиться.
Важливо й повноцінно харчуватися, пити достатньо рідини, спати та відпочивати. Не останню роль відіграє підтримка близьких.
«Ще під час вагітності вирішила, що хочу годувати грудьми. У цьому багато плюсів. Материнське молоко має корисні вітаміни та мікроелементи. А ще можна більше часу приділяти дитині, не витрачати його на підготовку сумішей», – сказала новоспечена мама Олена.
Місяць тому вдруге стала мамою Людмила з Донеччини.
«Дуже підтримую грудне вигодовування. Першу дитину я годувала грудьми до двох років. Зараз теж намагаюся. Хоча, коли народила Полінку, молока майже не було – довелось давати суміші. Але вже від цього відмовилася. Бо мамине молоко – це вітаміни та користь», – поділилась Людмила.
Особливого піклування потребують недоношені діти, каже лікарка-анестезіолог Олена. Для них материнське молоко – немов ліки.
«Радимо мамам зціджувати молоко та годуємо наших маленьких пацієнтів з перших годин життя. Помітили – їхній стан покращується значно швидше. Вони скоріше відправляються з лікарні додому», –сказала лікарка-дитячий анестезіолог Олена.
Фахівці стверджують – грудне вигодовування корисне не тільки дитині, а й матері. Знижує ризик появи деяких захворювань та післяпологової депресії.