Очі – надзвичайно ніжний орган людського тіла, який потребує постійного ретельного догляду. Останнім часом через зростаюче навантаження на очі, починаючи з дитячого віку, збільшилась кількість молоді, в якої певною мірою погіршується зір. Лікар з загальної гігієни відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних хвороб Державної установи «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України» Світлана Підгайна дала батькам декілька порад, які допоможуть вберегти здоров’я очей дитини.
«Освітлення місця, де дитина працює над домашнім завданням, повинно бути подвійним, тобто верхнє розсіяне освітлення і бічне ліве, яке спрямоване на зошит чи книжку. При читанні книга повинна знаходитися на відстані 40 см від очей, не можна низько нахиляться над зошитом при письмі. Не можна читати в напівтемряві, але і занадто яскраве світло може втомити очі. Ні в якому разі не дозволяти дитині читати лежачи або під час їжі», - каже Світлана Підгайна.
Що стосується перегляду телевізору, то дітям до двох років це категорично заборонено, звертає увагу фахівець. З трьох років час за переглядом мультиків та іншого контенту не має перевищувати 40 хвилин на день. Важливо, дивитися телевізор можна тільки сидячи і на відстані не менше ніж 3,5 метра від нього. Кімната при цьому повинна бути достатньо освітленою.
Важливу роль у збереженні зору відіграє і правильне харчування. Наприклад, вітаміни А і Д потрібні для гострого зору. Вітамін А можна отримати з моркви, абрикос, курячих яєць, морепродуктів, вершкового масла. Вітамін Д міститься в молоці та молочних продуктах, жирній рибі, яловичої печінки, ікрі. Однак, без жирів каротин, що міститься в помаранчевих продуктах, не засвоюється. Тому краще за все дати їх дитині їсти зі сметаною або оливковою олією.
«Необхідно також регулярно виконувати вправи для очей. Наприклад, ці вправи допоможуть зняти втому, поліпшити зір: рухи очима вниз-вгору і справа-наліво, кругові рухи очними яблуками, прикрити очі на 30 секунд , швидке моргання (20 разів). Це зовсім прості вправи, але дуже ефективні. Робити таку гімнастику слід регулярно, хоча б 2 рази в день», - звертає увагу фахівець.
Не останню роль у збереженні здоров’я очей відіграють також режим дня та фізичні навантаження. Світлана Підгайна каже: корисні для зору такі види спорту як плавання, бадмінтон, теніс, волейбол та футбол. А от ігри з м’ячем, що рухається, розвивають фокусування внутрішньоочного м’яза. І, звичайно, не варто забувати про регулярні відвідування офтальмолога.