ЦНАПи регіону прийняли 10 тис заяв по соціальній програмі «Прихисток». Найбільше – у центрах надання адміністративних послуг Кривого Рогу, Кам’янського, Сурсько-Литовського. Про це розповіли під час брифінгу в обласній військовій адміністрації.
Щоб отримати відшкодування, власнику помешкання потрібно звернутися до ЦНАПу. Надати документи на житло, довідки ВПО людей, яких прихистив. Далі написати заяву.
Аби виплати не припинились, господарю щомісяця з 1 до 5 числа потрібно звертатися до органів місцевого самоврядування. Зокрема, виконкому свого міста, сільської або селищної ради. Вказувати кількість днів та прийнятих на проживання людей. А ще реквізити банківського рахунку, куди можна перераховувати кошти.
Пересвідчитися, чи дійсно власник житла пустив до себе жити переселенців може спеціальна комісія від місцевої влади.
Керівниця ЦНАПу Сурсько-Литовської громади Оксана Рєзнік каже, по програмі «Прихисток» прийняли понад 120 заяв. Місцеві надають житло родинам із Донецької, Харківської, Одеської, Запорізької областей.
Загалом на Дніпропетровщині працює 160 «точок доступу» до адмінпослуг.
З початку війни ЦНАПи області надали більш ніж півмільйона адміністративних послуг. Більшість з них – соціальні. Переселенці, зокрема, оформлюють матеріальну допомогу та статус ВПО. А ще подають заяви про пошкоджене через війну майно.
Подати заявку на компенсацію можна і на сайті Прихисток. Там потрібно зареєструватися. Потім внести туди інформацію про наявне житло та готовність прийняти когось із зони активних бойових дій.