ГлавнаяОбщество

Отримали перші сходи озимих, опікуються переселенцями та навчанням дітей: чим живе Слов’янська громада

У Слов’янській громаді Синельниківського району прийняли понад 580 переселенців. Додому повернулася третина місцевих мешканців, які виїхали на початку війни. На полях з’явилися перші сходи озимої пшениці. Про це під час брифінгу в Дніпропетровській ОВА розповіла голова громади Галина Смольська.

«У нашій громаді зареєстровано понад 580 переселенців. З них 176 дітей від 2 до 17 років. Найбільше людей приїхало з Донецької та Харківської областей. Допомагаємо їм з облаштуванням житла, харчуванням. Декілька родин придбали будинки та налагоджують побут», – розповіла Галина Смольська. 

Вона додала, що зараз на території громади мешкає 4 тис людей. На початку війни евакуювалися дві сотні жителів, понад 70 вже повернулися. Серед них й багатодітні сім’ї.

«Школярі знаходяться на дистанційному навчанні. Учні отримують завдання, відвідують онлайн-уроки. Цього тижня й батьківські збори провели», – сказала голова громади. 

Аграрії в полях боронять продовольчий фронт. Вони вже виконали 70% запланованих робіт. Зібрали ранні зернові, тепер жнивують пізні культури: соняшник та кукурудзу. А ще сіють озимі. Загалом у громаді обробляють майже 24 тис га землі.

«Сільгоспвиробники працюють з ранку до ночі. Маємо перші сходи пшениці. Вони у гарному стані. Тож сподіваємося на хороший врожай», – повідомила Галина Смольська. 

Вона зазначила, що у громаді працюють комунальні заклади, уся інфраструктура, амбулаторії, магазини, місцевий центр надання гуманітарної допомоги. До крамниць регулярно завозяться продукти. Зокрема, товари першої необхідності.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook