ГлавнаяОбщество
Спецтема
Православная Днепропетровщина

Сьогодні православні молитовно вшановують пам'ять Великомучениці Євфимії Всехвальної

Сьогодні православні молитовно вшановують пам'ять Великомучениці Євфимії Всехвальної

Сьогодні, 29 вересня, православні молитовно вшановують пам'ять Великомучениці Євфимії Всехвальної. Вона прославилася твердістю у вірі та чудесами біля її мощей.

Євфимія народилася в Халкідоні у знатній родині. На початку IV століття проконсул провінції, до якої входило місто Халкідон, вирішив знищити всіх таємних християн на своїй території. Він наказав організувати свято на честь бога Марса, на яке не прийшли 50 людей. Серед них була Євфимія. Замість язичницького святкування вони зібралися на християнське богослужіння.

Всіх їх кинули у в'язницю і багато днів катували, змушуючи принести жертву Марсу, проте вони залишилися непохитними. Тоді всіх в'язнів, окрім Євфимії, відправили до Риму на суд до імператора. Євфимії ж, з поваги до її почесної сім'ї, проконсул пообіцяв свободу, якщо вона зречеться Христа. Дівчина відкинула цю пропозицію, і розгніваний проконсул наказав піддати її найжорстокішим тортурам. Однак Бог визволив святу від мук і дарував їй безболісну смерть.

Батьки забрали тіло Євфимії та поховали поблизу Халкідона. Незабаром на її гробниці було збудовано храм. З гробниці святої періодично текла кров, яка видавала пахощі та зцілювала хворих.

Якщо ви загадаєте бажання цього дня, воно здійсниться.

У цей день вшановується пам'ять святих мучениць Севастіани (бл. 86-96), Мелітини (бл. 138-161), мучеників Віктора та Сосфена (бл. 304), преподобного Дорофея, пустельника Єгипетського, мучеників братів Йосипа та Ісаака Груз. , мучениці Людмили, княгині Чеської (927), преподобного Прокопія, ігумена Сазавського (1053), святих Кіпріана та Фотія, митрополита Київського, Московського та всієї Русі, чудотворця (1431), преподобного Кукші Одеського, вик. (1964), священномучеників Григорія пресвітера (1937), Сергія пресвітера (1942).

29 вересня і день шанування Ікони Божої Матері, що називається «Призри на смиренність» (1420).

Сьогодні у православних пісний день.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook