Сімнадцять тисяч користувачів. Такий результат нині має Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді ім. М. Свєтлова. Незважаючи на статус, вікових обмежень тут немає. Приходять ті, хто любить книгу, прагне вдосконалити українську чи англійську, або навіть пограти. У Всеукраїнський день бібліотек працівники закладу поділилися, як заохочують користувачів повертатися. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
«Головне – бути сучасними та корисними. Уся молодь зараз з девайсами. Тому й бібліотека повинна бути там, де вони. У нас є сайт, ми представлені у соцмережі. Даємо там корисну і цікаву інформацію. У самому закладі творимо простір неформального та цікавого спілкування», – зазначила директорка обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова Ольга Матюхіна.
Тут можна не тільки почитати, а й подивитися документальні стрічки. У бібліотеці працює розмовний український клуб. Поновлює роботу – англійський. У доступі й виключно молодіжний простір. Від п’яти до п’ятнадцяти людей збираються за столом і занурюються у світ настільних ігор.
«У нас їх більше сорока. Є економічні, стратегічні. Якісь носять більш емоційне забарвлення. Ми підбираємо гру для кожної компанії окремо, залежно від побажань. Також дозволяємо молоді приходити зі своїми іграми», – розповів голова Молодіжного простору бібліотеки Богдан Забуга.
Придбані вони за грантові кошти. Серед ігор і «Світ громад». У ній чимало персонажів. Вони мають різний достаток та навички. Кожен протягом гри розвивається, накопичує кошти, розбудовує свій населений пункт та навіть обирає мера.
«Гра корисна. Допомагає людям розвивати свої власні навички. Дає розуміння, як працює влада, як вона взаємодіє з людьми», – поділився учасник Молодіжного простору бібліотеки Даніїл Перфілов.
Анонсують ігротеки у спеціальному Telegram-каналі. Долучитися може кожен. А от тринадцятирічна Катерина приходить сюди за книжками. Ще у п’ятирічному віці її вперше привела сюди мама. Нині читає до шести книжок на місяць.
«Остання, яку прочитала – «13 ключів». Вона мені сподобалася. Вона про життя підлітків та відносини батьків та дітей», – поділилася враженнями дівчина.
У розпорядженні тих, хто хоче почитати онлайн, електронна бібліотека. Вона на сайті закладу. Книги тут унікальні – їх не знайдеш у друкованому вигляді.
«Реалізували проєкт з місцевою письменницею Еліною Заржицькою. Це авторські книжки, яких немає у друкованому вигляді. Ми вдячні тим, хто надає нам свої творчі роботи і права на них. Наші працівники обробляють їх. Переводять в електронний формат та ілюструють», – розповіла Ольга Матюхіна.
Вже зараз у електронній бібліотеці понад 40 книг. У самому ж закладі їх куди більше і фонд періодично поновлюється.