ГоловнаCуспільство

На Дніпропетровщині вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Вони боролися з невидимим ворогом і врятували світ. На Дніпропетровщині вшанували подвиг тих, хто ліквідував наслідки найбільшої техногенної катастрофи. У пам’ять про загиблих героїв поклали квіти до меморіалу «Чорнобильський дзвін». Про це повідомили у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації. 

«Прийшли вшанувати загиблих ліквідаторів Чорнобильської трагедії. Це люди, які в мить піднялися і поїхали захищати свою землю і весь світ. Низько вклоняємося їхньому подвигу. Дуже важливо пам’ятати нашу історію», – зазначила заступник голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації Ольга Горб. 

Понад 36 років минуло з дня трагедії…

Вшанувати пам’ять загиблих прийшли представники обласної влади, ліквідатори та небайдужі дніпряни

Поклали квіти до меморіалу «Чорнобильський дзвін»

Прип’ять – батьківщина Ніни Янченко. Каже: раніше це було розвинуте молодіжне місто. Місцеві не могли повірити, що сталася катастрофа такого масштабу

«Ми не сприймали це тоді як трагедію. Вірили, що все буде добре. Чоловік працював на четвертому енергоблоці оператором хімводоочистки. Але в день аварії була не його зміна. Коли хотів повернутися назад, його вже не впустили. Маємо пам’ятати про ту катастрофу постійно», – поділилася жінка. 

Герої віддали усе заради порятунку інших

«30 квітня 1986 року мене призвали до військкомату. Нас погрузили в ешелони і повезли. Ми не знали, куди ми їдемо. Жили у гуртожитку і працювали по 4 години на день. Все те, що скидалося з даху, хлопці грузили у контейнери, а я вивозив на сховище. Була дуже велика радіація. У 1993 році я отримав інвалідність», – розповів ліквідатор Олександр Кучеренко. 

Ліквідатор Олександр Субота приходить до меморіалу щороку. Зустрічається з товаришами

А ще  згадує тих, чиє життя забрала радіація. Каже: 26 квітня і 14 грудня – це святі дати для чорнобильців.

«Був у зоні відчуження у спеціалізованому підрозділі. Страху ніякого не було, просто виконували свою роботу. Працювали по 12 годин на день. Весь організм постраждав від радіації. Якби не героїчний вчинок ліквідаторів, не було б України, Європи», – підкреслив ліквідатор, голова ради «Союз Чорнобиль України» у Дніпрі Олександр Субота.  

Щороку 14 грудня Україна вшановує подвиг героїв-ліквідаторів

Саме у цей день завершили будівництво захисного саркофагу «Укриття» над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook