«Ми продовжуємо навчати дітей, розвивати їх фізично та творчо. Також плетемо сітки, готуємо смаколики, шиємо і в’яжемо для захисників. Коли у вересні почули про благодійний ярмарок у Німеччині, зацікавилися», – ділиться начальниця відділу управління освіти, культури, молоді та спорту Лозуватської сільської ради Оксана Ванжула.
Чи долучатися, довго не роздумували. Серед хобі керівниці хореографічного колективу Наталії Перекупко – в’язання. Тож вона озброїлася крючком та нитками. Створює патріотичні сердечка. Година часу і сувенір готовий. У її арсеналі їх вже понад 70.
«Складно нитки було знайти. У наших краях всі синьо-жовті розібрали. Замовляла у Дніпрі, – пригадує пані Наталія. – У мене два племінники на передовій. Вони танкісти. Не можу залишатися осторонь. В’язала з думкою про перемогу».
У директорки спортивної школи Вікторії Бочкової на війні чоловік. Вона для коханого та його побратимів – надійний тил з 2014 року. Допомагає, чим може. Нині вихідними разом з дітьми виготовляє окопні свічки. Для ярмарку у Німеччині плете прикраси з бісеру.
«У нашій школі 11 секцій з різних видів спорту. Підтримуємо фізичну форму дітей нині онлайн. Аби не сидіти без діла, влітку навчилася працювати з бісером. Для благодійного заходу створювала браслети та кольє. На одну прикрасу йде два дні з перервами на роботу та хатні справи», – ділиться Вікторія.
Педагог-організатор однієї з місцевих шкіл Ольга Горбатова з початком війни активно допомагала на блокпостах. І пісок вантажила, і їжу готувала. Нині шиє іграшки та аксесуари для маленьких принцес.
«Запропонували відправити на благодійний ярмарок свої роботи. Хотілося, щоб у них був символізм. Тому зупинилася на совенятах. Вони мудрі й з наукою асоціюються, – розповіла Ольга. – Створювати щось для дітей приємно. Уявляєш, скільки радості їм подаруєш. Допомагатиму, доки не переможемо ворога».
Відправляли майстрині й вишиванки, рушники та картини із бісеру. Нав’язали патріотичних шкарпеток і янголят.
«У Тюбінгені провели вже два заходи. Ми нагадуємо німцям, що війна в Україні триває, – пояснює голова благодійного фонду Марія Кулиняк. – Кошти від продажу виробів йдуть на доставку гуманітарної допомоги та розмитнення транспорту. Нещодавно нам подарували автобус. Він вже у Кривому Розі. Зараз збираємо на пожежну автівку».
Третій благодійний ярмарок пройде у наступному році. Нині триває підготовка.