ГоловнаCуспільство

Як комунальники Дніпра реагують на аварійні ситуації на мережах водопостачання

Затоплений колодязь на просп. Мануйлівському, 19. Тут зранку працюють комунальники Дніпра, аби ліквідувати порив. Про проблему повідомили мешканці цієї вулиці на гарячу лінію, після чого комунальники оперативно відреагували та виїхали на місце. Про це йдеться у повідомленні Дніпровської міської ради.

«Сталось руйнування колодязя та кришки. Наразі наша аварійна бригада промиває та відкачує воду, аби прибрати потім сміття. Далі обстежимо пожежний гідрант і за потреби замінимо його на новий. Також відновимо кришку колодязя. Загалом наша аварійна бригада реагує швидко та оперативно на виклики, які стосуються аварій на мережах водопостачання. За завданням міського голови Бориса Філатова всі комунальні служби Дніпра мають всю необхідну техніку та матеріали. Завдяки цьому вони можуть швидко та якісно виконувати будь-які ремонти на комунальних мережах», – зазначив головний інженер КП «Дніпроводоканал» Юрій Рескаленко, який 15 березня є черговим по місту.

Також він перевірив роботу Кайдацької насосно-фільтрувальної станції. Вона забезпечує водою понад 400 тисяч мешканців міста. На станції позмінно працюють понад 90 осіб. Якісне очищення води – одне із пріоритетних завдань, яке поставив міський голова Борис Філатов перед підприємством, тож для цього тут кілька років тому провели реконструкцію одного із блоків фільтрів (1936 року будівництва). Він повністю автоматизований і працює 24/7, таким чином співробітникам не потрібно налаштовувати все вручну. Ці роботи дозволили покращити якість води, яку подають дніпрянам.

Крім цього, тут у 2021 році розпочали повну реконструкцію іншого блоку фільтрів, де планували замінити блоки фільтрів, дренажні труби, фільтрувальні матеріали та встановити нову систему фільтрів. Проте роботи довелось зупинити, бо Кабмін ухвалив постанову № 590, яка забороняє проводити реконструкції комунального господарства під час війни.

«Ми виконали 50 % основних робіт, замінили головне обладнання, частину тримальних конструкцій. Тож чекаємо на нашу перемогу і готові відновити роботи у будь-який момент», – зазначив Юрій Рескаленко.

Він також відвідав центральну лабораторію Кайдацької насосно-фільтрувальної станції, де перевіряють якість води. За дорученням Бориса Філатова там створили достатній запас реагентів для оброблення і знезаражування, а також для перевірки у лабораторії. Водночас співробітники виїжджають за скаргами дніпрян, аби перевірити якість води з крана та контролюють якість у річці Дніпрі.

«Лабораторний контроль за якістю питної води на станції відбувається цілодобово раз на годину. Контроль проводиться за близько 50 показниками (фізико-хімічні, санітарно-токсикологічні, органічні та неорганічні, мікробіологічні та радіаційні). Кількість аналізів, які співробітники виконують на місяць, понад 20 тисяч», – підсумував Юрій Рескаленко.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook