ГоловнаCуспільство

Не торкатися та викликати піротехніків: як діяти, якщо побачили підозрілий предмет

Воно може трапитися будь-де – на землі у лісі, полі чи на березі річки. Ба більше – на вулицях, узбіччях та дахах будинків. Вороже залізяччя, що залишається після обстрілів, несе смертельну небезпеку. А ще вибухівку можуть заховати в звичні для нас предмети – іграшки, книги чи коробки з-під цукерок. Як захиститися – в рубриці «інформОВА» до Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки. 

Як вирізнити  вибухонебезпечний предмет?

  • Рятувальники кажуть: найчастіше в громадах регіону, які обстрілював ворог, залишаються касетні елементи. Вони сріблясті, мають форму циліндра. Довжина – десь 13-15 см, діаметр – 6-8 см.
  • Проте мешканцям всіх міст та районів радять звертати увагу на будь-які незнайомі або нехарактерні для певної місцевості предмети.
  • Про небезпеку можуть сповіщати й підозрілі звуки, які видає «знахідка» – цокання, наче від годинника, чи періодичні сигнали. А ще – миготіння лампочки, наявність батарейок або акумулятора, розтяжка дротів. Чи специфічного запаху – гасу, розчинника, палива.

Побачили підозрілий предмет? Як діяти

  • Не торкайтеся предмета, який викликав сумнів. Якщо поряд проводилися якісь роботи, слід негайно їх зупинити. Навіть легкий удар лопатою може спричинити вибух
  • Суворо заборонено пересувати предмет, переносити його в інше місце, засипати ґрунтом, нагрівати, палити поряд. 
  • Потрібно відвести подалі людей. За можливості, огородити небезпечну територію мотузкою або підручними матеріалами. Але не можна вбивати у землю кілки, бо поряд можуть бути ще снаряди.
  • Мерщій повідомити про підозрілий предмет за номером 101 або 102. Знешкоджувати вибухівку можуть тільки піротехніки.
Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook