Змістовне дозвілля дітей, вивчення українських традицій, культури у закладах позашкільної освіти міста. Таке доручення поставив міський голова Борис Філатов перед профільним департаментом мерії. П’ятнадцятого квітня директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міської ради Дар’я Біла, яка цього дня є черговою по місту, перевірила виконання доручення мера, відвідавши Центр позашкільної роботи № 1. Про це йдеться у повідомленні Дніпровської міської ради.
Нині тут вихованці шиють патріотичну колекцію в гуцульському стилі. Колектив театру мод «Графіті» згаданого закладу позашкілля з минулого року створює колекцію «Веретянка». Вже виготовлено 13 моделей. Кожна дівчинка створила свій особливий образ: вишивала орнаменти, декорувала свій костюм, виготовила головний убір. А спеціально придбана гуцульська верета (килим) стала джерелом творчого натхнення вихованців. Колекція одягу «Веретянка» — це поєднання автентичного та сучасного, традиційних українських мотивів з творчим баченням юних дизайнерів колективу.
«Відвідавши цей заклад, зокрема гурток дизайну одягу, разом із дітками трішечки долучилась до створення колекції. Тут можна побачити як готові вироби, так і елементи одягу, які створюються. Вражає те, що діти натхненні саме українською культурою, українським прадавнім одягом, візерунками, які ми сьогодні бачили на моделях. Тут така гарна атмосфера, яка занурює в українську культуру. Це не про шароварщину, а про сучасність і про красу українського одягу», — підкреслила Дар’я Біла.
Родзинкою колекції є вишивка вовняною ниткою, яка виготовлена вручну із застосуванням оригінального орнаменту. Саме гуцульська домоткана доріжка, забута назва якої «ВЕРЕТА», привернула увагу дівчат.
Керівниця театру мод «Графіті» Наталія Рибенок розповідає: «Останніми роками обираємо традиційні українські мотиви, вивчаємо народну творчість. Крайня тема у нас гуцульська верета — це килим карпатський, який є трендом і зараз дуже модний та актуальний».
Дніпрянка Віталія Чергова відвідує театр вже 5 років.
«Виготовляємо усілякі колекції, сукні, культурно розвиваємося. Нині працюю над створення п’ятої колекції. Були й зимові, весняні колекції, де також є й мої експонати», — розповідає дівчина.
Також під час інспекційного об’їзду чергова по місту відвідала ще один заклад позашкілля — Центр дитячої та юнацької творчості, перевіривши виконання доручення мера щодо національно-патріотичного виховання дітей, підтримки захисників та популяризації волонтерства серед дітей та молоді. Викладачі закладу разом з вихованцями, їхніми батьками приготували 232 паски, які з листівками і оберегами, створеними дітьми, цього дня передали військовим 232-го батальйону територіальної оборони Дніпра, привітавши захисників із Великодніми святами. Перед передачею пасок на передову їх освятили. Вихованці закладу декламували патріотичні вірші.
«Діти прикрасили паски, білували їх, ставили в індивідуальне пакування, аби вже завтра освячені паски отримали наші захисники і захисниці з розумінням того, що на їхнє повернення чекають. Через такі волонтерські заходи у дітей прищеплюється ще більша любов і повага до наших воїнів. Приємно було спостерігати, з яким теплом у серці дітки прикрашали ці пасочки і казали Великодні привітання для захисників», — додала Дар’я Біла.
Вихованка закладу позашкільної освіти Вероніка Бескостна розповідає: «Сьогодні прикрашала паски для наших героїв, аби їм було смачно на Великдень».
Забрати паски приїхав військовий згаданого батальйону Дмитро Каюк, який з перших днів повномасштабного вторгнення пішов захищати країну і продовжує це робити разом із побратимами.
«Вже більше року ведемо бої з російськими окупантами, і нам надзвичайно важливо відчувати зв'язок із тилом, ми це називаємо — відчувати зв'язок із домом. У даному випадку він матеріалізується у пасках. Моральний зв’язок надзвичайно важливий і відіграє дуже велику роль для формування бойового, морально-психологічного налаштування», — ділиться враженнями військовослужбовець Дмитро Каюк.