На Дніпропетровщині розроблений план розвитку безбар’єрності. Він стосується, повоєнної відбудови – освітньої, суспільної, економічної, фізичної, цифрової, інформаційної. Про це повідомили в обласній військовій адміністрації.
«Маємо зробити доступними входи до громадських будівель, організувати комплексну реабілітацію для бійців, провести швидкісний інтернет до всіх бібліотек. Роботи і задумів багато. Йдемо цим шляхом», – зазначив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.
Він додав, що попереду у Дніпропетровщини повоєнна відбудова. Вона також буде безбар’єрною.
У регіональному плані йдеться не лише про доступну для людей з інвалідністю інфраструктуру. Зокрема, пандуси, підйомники, світлофори зі звуковим сповіщенням, тактильну плитку й вказівники шрифтом Брайля. У документі ще й про подолання перепон. Аби освіта не залежала від місця проживання, працевлаштування – від віку, доступ до інтернету – від міської або сільської місцевості.
Йдеться і про доступність закладів культури. Наприклад, дубляж шрифтом Брайля назв експонатів у музеях.
Окремий пункт – створення в області мережі реабілітаційних центрів для військових. Їх планують облаштувати п’ять. Загалом для понад 200 людей одночасно. Ще сто «ліжок» – для дітей».
Питанням безбар’єрності була присвячена і регіональна конференція, яку прийняла Дніпропетровщина. На ній очільник регіону Сергій Лисак підписав Декларацію про підтримку Національної стратегії із створення безбар’єрного простору до 2030 року. Стратегія прийнята за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.