Як відомо, приєднання до газової мережі – складний технологічний процес, який варто довіряти лише професіоналам. Комфортне споживання газу залежить насамперед від якості робіт з будівництва зовнішніх та внутрішніх газових мереж, індивідуального підбору газового обладнання. Саме про те, як газифікувати домоволодіння без зайвих турбот, піде мова у цій публікації.
«Дніпрогаз» надає послуги з комплексної газифікації. З газовими мережами компанія працює понад 65 років. Цілком логічно, що АТ "Дніпрогаз" є беззаперечним лідером у наданні ліцензованої послуги з газифікації.
Неабияке значення має компетентність персоналу, який надає комплекс послуг з приєднання до газових мереж. Саме досвід фахівців у поєднанні з новітніми технологіями дозволяє виконувати роботи будь-якого рівня складності. Працівники компанії, які будують газові мережі, щомісяця проходять атестацію у спеціалізованих лабораторіях. Наприклад, газозварювальники щомісяця здають зразки зварених власноруч деталей. Далі вони передаються на експертизу і проходять випробування. Усі співробітники, задіяні у будівництві газових мереж, підтверджують свою кваліфікацію щомісяця, адже газ помилок не пробачає. У роботі «Дніпрогаз» використовує виключно сертифіковані матеріали, які проходять вхідний контроль та протестовані на відповідність міжнародним стандартам якості.
Якщо вам потрібно газифікувати будинок чи підприємство, збудувати внутрішньобудинкові мережі та підібрати обладнання для опалення, необхідно звернутися до одного з Центрів обслуговування клієнтів за адресами: вул. Виконкомівська, 34 або прос. Слобожанський, 96а, написати заяву у менеджера, який надалі контролюватиме усі етапи підключення і навіть допоможе підібрати газове обладнання. Окрім заяви, потрібно надати пакет документів.
Документи, які необхідно надати побутовим споживачам:
- копії документів які посвідчують фізичну особу або її представника;
- довідка про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
- копії документів про визначення права власності (користування) об’єкта газоспоживання (об’єкта містобудування, земельної ділянки);
- графічний план земельної ділянки, або ситуаційний план (схема) місцезнаходження земельної ділянки замовника із визначенням її меж;
- копія належним чином оформленої довіреності представника замовника (за потреби);
- копії паспортів газових приладів (пристроїв), із зазначенням технічних характеристик.
Документи, які необхідно надати юридичним особам та ФОП:
- копії свідоцтва про державну реєстрацію та/або витяг з державного реєстру;
- довідка про взяття на облік або реєстрацію у ДФС відповідно до вимог Податкового кодексу України;
- копії документів про визначення права власності (користування) об’єкта газоспоживання (об’єкта містобудування, земельної ділянки);
- графічний план земельної ділянки, або ситуаційний план (схема) місцезнаходження земельної ділянки замовника із визначенням її меж;
- копія належним чином оформленої довіреності представника замовника (за потреби);
- копії паспортів газових приладів (пристроїв) із зазначенням технічних характеристик;
- свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість та/або свідоцтво про сплату єдиного податку.
Приєднатись до газових мереж можуть усі. Абсолютно не суттєво, мешкаєте ви у місті або ж у приватному секторі. Єдине, що має значення – відстань до газопроводу та потужність споживання.
Потужність - це максимальний об’єм використання газу усіма наявними газовими приладами. Простіше кажучи, це той обсяг газу, який може споживати домогосподарство або підприємство, якщо включить усі газові прилади одночасно. Для цього до підключення необхідно надати паспорти газового обладнання, яке планується встановити на об’єкті замовника. Саме ці фактори і впливають на швидкість та вартість приєднання до газорозподільної системи.
Якщо потужність газоспоживання не перевищує 16 куб. м/год., а відстань до місця приєднання по прямій лінії не перевищує 25 метрів у сільській та 10 метрів у міській місцевості – ви можете скористатись послугою стандартного приєднання. Строк такого приєднання - до 90 днів, а вартість у кожному регіоні фіксована. З 1 січня 2023 року Постановою НКРЕКП від 20.12.2022 р. № 1737 затверджені діючі ставки плати за стандартне приєднання до газових мереж у Дніпропетровській області. Залежно від типорозміру лічильника і місцевості суми варіюються від 12,7 тис. грн до 18,6 тис. грн без ПДВ.
Якщо клієнт має інші параметри – йому підійде нестандартне приєднання. Строк і вартість тут будуть індивідуальними, залежно від технічних умов реалізації проекту.
На завершення варто додати, що приєднатися до газорозподільної системи легко! Допоможе у цьому команда фахівців АТ «Дніпрогаз». Компанія гарантує експертне виконання проектування, будівельних робіт, як зовнішніх, так і внутрішніх мереж, пуск газу, підбір і встановлення обладнання. Тож радимо довіряти роботи на газових мережах лише професіоналам своєї справи.