Перевірити стан найпростіших укриттів, аби у будь-який момент повітряної тривоги туди могли потрапити містяни. Відповідне доручення департаментам мерії дав міський голова Борис Філатов. Другого червня його заступниця, директорка департаменту гуманітарної політики міської ради Ксенія Сушко перевірила виконання доручення мера, перевіривши укриття в одній зі шкіл Дніпра.
«Проінспектувавши укриття, переконалася у його цілковитій підготовленості. Серед основного — є вентиляція, запасні виходи, лави для сидіння, запаси води, медикаменти, куточки для дітей. У цій школі були пошкоджені вікна внаслідок ударної хвилі від ракетної атаки тиждень тому. Вибиті віконні отвори одразу закрили, зробили заміри і вже проходить тендерна закупівля для встановлення нових склопакетів», — розповіла Ксенія Сушко.
Загалом у комунальних закладах загальної середньої освіти облаштовано 116 найпростіших укриттів та ще 10 — на базі закладів культури, які відповідають вимогам. В укриттях цілодобово чергують відповідальні особи, аби місцеві мешканці при оголошенні сигналу «Повітряна тривога» змогли туди потрапити.
На період своєї роботи МОТ також стане майданчиком для кінопоказів. А ще тут відбуватимуться перформанси, лекції та дискусії. Частиною простору стане гіфтстор — своєрідний сувенірний магазин. Після завершення проєкту команда MOT планує організувати благодійний аукціон. На ньому виставлять частину робіт, представлених в експозиції простору, а також інші твори художників. Організатори МОТ акумулюють кошти з продажу квитків, а також весь прибуток з гіфтстору і вторговані гроші з аукціону як окремий грошовий фонд. 100 % цих коштів передадуть на відбудову українських артінституцій, пам’яток і музеїв. Таким чином кожен, хто придбає квиток, будь-що в гіфтсторі або візьме участь в аукціоні, автоматично долучиться до поповнення фонду та допоможе у відновленні культури. МОТ працює без вихідних до 25 червня: з 13:00 до 20:00 — у будні та з 11:00 до 20:00 — у вихідні.
Стежити за новинами проєкту можна в інстаграмі https://www.instagram.com/mot.object/, на сайті https://moduleoftemporality.com/en/, а також у телеграм-каналі проєкту https://t.me/motbydtf.
«У цьому музеї немає жодного придбаного за кошти експоната. Нині формується нова вулична експозиція, яка відображає війну. Експонати надали волонтери, містяни. Найгабаритніший – хвостова частина російського транспортно-бойового гелікоптера Мі-35М, збитого силами Протиповітряної оборони ЗСУ 19 березня 2022 року на території Херсонської області», — додала Ксенія Сушко.