У країні стартував проєкт «Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч». Дніпропетровщина – одна з 20-ти областей, які долучилися до нього. Поки триває реєстрація, деякі заклади освіти вже розпочали підготовку. В одній з гімназій Дніпра діти тренуються та змагаються між собою. До лютого мають визначитися, хто представлятиме заклад на наступному етапі змагань.
«Підхопили ініціативу щодо проведення в області «Всеукраїнських шкільних ліг пліч-о-пліч». Бо це не тільки можливість фізичного розвитку наших дітей. А й емоційна та психологічна розрядка. І це неабияк важливо, особливо зараз – під час війни. Чимало освітніх закладів вже доєдналися до проєкту. Деякі вже навіть готуються», – сказав начальник ОВА Сергій Лисак.
На одне з таких тренувань і навідався очільник області. Компанію йому склали амбасадори «Всеукраїнських шкільних ліг пліч-о-пліч» – срібна призерка Олімпіади з академічного веслування, тренерка Діна Міфтахутдінова та чемпіон світу з фехтування Богдан Нікішин.
«Був радий приїхати до цієї гімназії і поспілкуватися з дітьми. Приємно бачити позитивні емоції від того, що вони грають, що беруть участь у цих змаганнях. Побачив у їхніх очах зацікавленість проєктом. Тож закликаю й інших учнів, вчителів та батьків долучатися до ліги», – зазначив Богдан Нікішин.
Серед зіркових гостей й гравці баскетбольного і футбольного клубів міста.
«Будемо підтримувати цей проєкт. Таких має бути більше. І з радістю поїдемо й до інших учасників шкільних ліг», – додав гравець баскетбольного клубу «Дніпро», чемпіон вищої ліги, володар Кубку України Сергій Загреба.
Дорослі не тільки спостерігали за тренуваннями і відповідали на питання дітей. А й об’єдналися у команду та спільно з дев’ятикласниками влаштували розминку.
«Прийшов до цієї гімназії два роки тому. Тоді й вирішили з однокласниками грати у футбол. Відточувати техніку допомагає вчителька фізкультури Оксана Миколаївна. Зараз готуємося до шкільних змагань. Будемо йти до перемоги», – розказав учень Михайло.
А от шестикласники створили черлідерську команду. Цим видом спорту діти захопилися, готуючи святковий захід до Дня козацтва. Відтоді займаються ним постійно.
«Після уроків почали залишатися на 30 – 40 хвилин. Включаємо музику, танцюємо, крутимося і на шпагат сідаємо. Спочатку були тільки дівчата. А потім й хлопці долучилися», – поділилася класний керівник 6-В Аліна Насань.
Є у гімназії й команди з футзалу. Зараз всі вони тренуються, аби стати кращими у своєму закладі та представляти його вже на другому етапі «Всеукраїнських шкільних ліг пліч-о-пліч». Це будуть змагання вже між школами.