ГоловнаCуспільство

Ефективна взаємодія: як камери Ситуаційного центру Дніпра допомагають Патрульній поліції у роботі

Камери Ситуаційного центру Дніпра – надійні помічники співробітників Патрульної поліції. Камери цілодобово фіксують ситуацію на автошляхах, вулицях, у парках, скверах та інших громадських місцях. Усю цю інформацію обробляють у Ситуаційному центрі Дніпра, де 24/7 чергують і представники Патрульної поліції.

«Ми тісно співпрацюємо з камерами Ситцентру. Десь 90 % інформації надаємо саме з них одразу працівникам поліції, які на зміні й патрулюють місто. Це допомагає вберегти життя як патрульних, так і пересічних мешканців», – розповідає інспектор, старший лейтенант Патрульної поліції Дніпра Ігор Щербина.

Так, наприклад, можна з точністю донести інформацію правоохоронцям. 

«Екіпаж, що перебуває на чергуванні, повідомляє про виклик. Б’ються люди. Ми одразу дивимось по камерах, де це точно. Допомагаємо екіпажу роз’ясненням. Б’ються люди, скільки їх, чи є зброя. Може потрібна швидка чи додатковий екіпаж для допомоги. Ще приклад допомоги камер – коли є люди, що хочуть стрибнути з мосту. З камер надається інформація, в якій частині мосту стоїть людина: ближче до правого чи до лівого берега. Чим швидше інформація дійде до чергового екіпажу, тим більше шансів зберегти життя людині», – каже інспектор Ігор Щербина.

До того ж, коли потрібно встановити особу порушника правил дорожнього руху, розпізнати транспортний засіб, власник якого змінив номерний знак після порушення, або ж дізнатися, хто був за кермом під час ДТП, правоохоронці також працюють з Системою ситуаційного відеоспостереження «Безпечне місто».

Викрадення автівок, швидкісні перегони на дорозі, водіння у стані алкогольного сп'яніння, крадіжки в темний час доби. Ось неповний перелік правопорушень, які вдається зафіксувати за допомогою «очей» нашого міста.

І кількість викрадення автівок у Дніпрі суттєво зменшилась за останні роки. Усе завдяки професіоналізму співробітників Патрульної поліції. Та, авжеж, камерам Ситуаційного центру Дніпра, які дозволяють відстежити транспортний засіб за лічені хвилини.

А ще – завдяки програмі «Безпечне місто» містяни можуть отримати відео з камер Ситуаційного центру у разі виникнення неприємної ситуації. 

«Так, за 2023 рік фахівці центру отримали більше ніж 1500 таких заявок від містян, а за січень 2024-го вже 170», – коментує Марина Середа, заступниця директора КП «Інфо-рада-Дніпро» ДМР.

Зробити запит до Ситуаційного центру Дніпра можна за допомогою соцмереж:

Instagram - https://www.instagram.com/safecity_dnipro/

Facebook - https://www.facebook.com/safecitydn/

Telegram - https://t.me/SituationCenterDnipro

Заповнити Google-форму 

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook