ГоловнаCуспільство

Програма підтримки учасників АТО/ООС та членів їхніх сімей «Родина героя»: як працює у Дніпрі

Дніпро – одне з перших міст України, що ще у 2014-му ухвалило Програму підтримки учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей «Родина героя». Програма була найбільш комплексною — порівняно з аналогічними в інших містах України. Реалізують її в Дніпрі і зараз.

Олена Полєва — мати загиблого героя АТО. Її син боронив країну від початку антитерористичної операції. У 2017-му році загинув на Донеччині.

«Це неймовірна втрата для нашої родини. Але Дмитро казав: «Хто, якщо не я. Я — українець. Це моя земля», — ділиться мати загиблого героя.

Пані Олена вдячна, що місто не залишило її сам на сам зі своїм горем. 

«Це дуже добра підтримка. Особливо для мене — допомога на лікування й придбання ліків, ще й з 50 % оплатою комуналки», — додала Олена Полєва.

«Члени сімей загиблих учасників АТО/ООС отримують щомісячну матеріальну допомогу у розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Особи з інвалідністю внаслідок війни та члени сімей загиблих/померлих отримують: матеріальну допомогу на лікування та придбання ліків, часткову грошову компенсацію вартості самостійного санаторно-курортного лікування, матеріальну допомогу з нагоди відзначення Дня захисників та захисниць України. Учасники АТО/ООС та члени їхніх сімей, члени сімей загиблих/померлих осіб отримують адресну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг тощо», — розповів головний спеціаліст відділу соціального захисту ветеранів та членів їхніх сімей управління у справах ветеранів та ВПО департаменту соціальної політики ДМР Ігор Головко. 

У 2023 році у Дніпрі виплачено такі суми допомоги за програмою «Родина Героя»: 

  • 164 родинам загиблих учасників АТО — щомісячну матеріальну допомогу у розмірі 2 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на суму 10 449 000 грн;
  • 5 особам з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС — часткову компенсацію вартості самостійного санаторно-курортного лікування (включно з реабілітацією) на суму 59 940 грн;
  • 444 людям надано матеріальну допомогу з нагоди відзначення Дня захисника та захисниці України. Це особи з інвалідністю внаслідок війни та члени сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС на суму 991 000 грн;
  • 181 людині надано матеріальну допомогу на лікування та придбання ліків (особам з інвалідністю внаслідок війни та членам сімей загиблих) на суму 1 519 000 грн.

Довідка: Станом на 01 січня 2024 року у Дніпрі зареєстровано 6 783 учасники АТО/ООС, з яких 6 078 надано статус учасника бойових дій, 289 — статус осіб з інвалідністю внаслідок війни, 305 — статус члена сім’ї загиблого (померлого) учасника АТО.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook