ГоловнаCуспільство

Проаналізували лютневі тендери: на засідання зібралась робоча група «Прозорість та підзвітність»

У полі зору робочої групи «Прозорість та підзвітність» лютневі тендери. Винесли на засідання декілька раніше проаналізованих закупівель. До усіх виникли питання. Про це повідомив перший заступник начальника Дніпропетровської ОВА Володимир Орлов.

«Війна триває. Кошти маємо спрямовувати на нагальні потреби, а не витрачати марно. Тому група «Прозорість та підзвітність» продовжує працювати. Її діяльність превентивна. Контролювати, аби публічні закупівлі відбувалися чесно й були доцільними», – наголосив Володимир Орлов. 

Він додав, що з початку 2024 року провели декілька засідань. Цього разу «відзначилися» тендери Дніпровської та Кам’янської міських рад.

Остання збирається витратити 10 млн грн на прибирання снігу та зимове утримання доріг. І це навесні, коли сезон холодів закінчується. Торги рекомендували скасувати.

Придивилися уважніше й до закупівлі продуктових наборів довготривалого зберігання. Вони – для переселенців, які мешкають у Дніпрі. Недоцільної складової немає. Натомість завищена ціна. На ринку ті самі позиції є дешевші. Можна заощадити мільйони гривень.

«Така ж ситуація із закупівлею послуги з охорони парків та скверів. Понад 13,4 млн грн. Тут ще й сумнівні переможці. Підприємства, у штаті яких по одній людині. Важко уявити, яким чином вони зможуть виконувати умови замовника», – зазначив перший заступник очільника області. 

Запрошені на зустріч замовники робіт отримали рекомендації від групи «Прозорість та підзвітність». Десь скорегували вимоги, у деяких випадках провели новий аукціон, ретельно перевірили підрядників.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook