ГоловнаCуспільство

«Стало менше болю. Тепер залишилося краще опанувати крісло колісне активного типу», — військовий про лікування в реабілітаційному центрі Дніпра

Богдану 31 рік. Влітку 2022-го чоловік став до лав ЗСУ. До цього працював пекарем. У березні 2023-го під час ворожого мінометного обстрілу не встиг згрупуватися та дістав поранення, втратив багато крові. Після евакуації до Дніпра захисник переніс 6 операцій. Після — реабілітація в Ізраїлі, а зараз — у Дніпрі.

«Реабілітаційний центр мені дуже допоміг. Стало менше болю. Багато занять, вправ. Сьогодні, до прикладу, в нас був тренінг від міжнародної делегації. Вчились пересуватися на кріслі колісному активного типу. Відпрацьовували практичні моменти, як-то долання перешкод, бордюрів, сходів. Ще не все виходить, але я працюватиму над цим. Також отримав від цієї делегації в подарунок  крісло колісне активного типу. Це дуже круто. Воно дійсно дозволяє бути більш мобільним. У подальшому, звичайно, планую повернутися до звичайного життя, працювати. Можливо, перевчусь, аби працювати в сфері IT», — розповів Богдан.

«Моє завдання – навчити Богдана користуватися кріслом колісним якомога краще та бути самостійним у своєму побуті. Для того, щоб він міг знайти роботу, займатися хобі та іншими активностями. Зараз ми працюємо над тим, щоб він міг самостійно вставати з підлоги, підвищуємо витривалість. Також моє завдання – допомогти Богдану адаптуватися в побуті, щоб він був самостійним та незалежним», — зазначила ерготерапевтка Регіна.

У реабілітаційному центрі Дніпра з кожним пацієнтом працює мультидисциплінарна команда. Вона  складається з лікарів фізичної реабілітації, фізичних терапевтів, ерготерапевтів, логопедів та психологів. Для кожного хворого розробляють індивідуальну програму лікування з урахуванням особливостей пацієнта та його запиту.

«Я навчаю Богдана тримати баланс сидячи та функціональному дотягуванню. Це потрібно, аби пацієнт міг перекладати предмети, щоб він міг підняти щось з підлоги тощо. Також ми робимо вправи на розтяг. Вони дуже важливі для пацієнтів, які мають спінальну травму. Богдан дуже вмотивований і, напевно, один з найбільш дисциплінованих пацієнтів, з якими я тільки працювала. Це йому сильно допомагає», — додала фізична терапевтка Дарина.

Дніпро – це потужний хаб допомоги військових, де пораненим бійцям надають комплексну медичну допомогу. Отже, захисники першу медичну допомогу отримують саме в міських лікарнях Дніпра.

Один з таких  – Юрій. Чоловік дістав поранення на Донецькому напрямку ще на початку війни, у березні 2022-го. Але тільки зараз декілька осколків у стегні, які тоді не були видалені, почали турбувати.

«На війну пішов добровольцем 24 лютого 2022 року. До цього працював на заводі електроніки в Чехії. Якраз у той час повернувся до України, бо закінчився контракт. 26-го мав їхати знову, але вже 22-го лютого стало зрозуміло, що війна близько. Поранення було важке, я не відчував ніг, та доволі швидко повернувся на позиції. Два роки мене ці осколки не турбували, але почали нещодавно, тому я тут. Операцію мені вже зробили, осколки витягли, почуваю себе добре. Довго затримуватися в лікарні не планую, мене вже чекають хлопці», — сказав Юрій.

Поранення Юрія типове, каже лікар. Найчастіше бійці потрапляють з осколковими, рідше усього бувають кульові. Згадує, коли було багато поранених – на один мішок уламків була лише одна куля.

«Останнім часом до нас потрапляють не лише поранені військові, а й ті, що вже лікувались, але зараз потребують якогось доліковування. Кількість поранених стала менше. Мені здається, це сталось, бо покращилась логістика», — прокоментував Юрій, завідувач травматологічного відділення міської лікарні.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook