Микола Мальченко із посмішкою готує бургер у власному закладі. Цей чоловік релокував свій бізнес до Дніпра.
![](https://i.most-dnepr.info/086/48/65ef289397b15.jpeg)
![](https://i.most-dnepr.info/097/28/65ef289eb45e3.jpeg)
![](https://i.most-dnepr.info/106/22/65ef28a7d6b5c.jpeg)
«Сам я зі Слов’янська. Відкрив там заклад за декілька місяців до повномасштабного вторгнення», — розповідає чоловік.
![](https://i.most-dnepr.info/064/41/65ef28fc20217.jpeg)
![](https://i.most-dnepr.info/025/34/65ef28d56ffe8.jpeg)
Бургерну та будинок чоловіка зруйнували ракети РФ. Після приїзду до Дніпра, зрозумів — треба йти за мрією.
![](https://i.most-dnepr.info/039/62/65ef28e3a0fa3.jpeg)
«Аби відкрити свій бізнес, подав заявки на декілька грантів. На отримані майже пів мільйона гривень орендував приміщення та придбав обладнання. Доклав і свої гроші. За фахом я будівельник, працював так у Дніпрі декілька місяців», — поділився пан Микола.
![](https://i.most-dnepr.info/052/29/65ef28f06b2fa.jpeg)
Нині на Вокзальній площі, 2 працює заклад «Ланч бургер».
![](https://i.most-dnepr.info/105/11/65ef2925cec7d.jpeg)
«Я особисто розробив рецептуру та технологію спеціальної булки, щоб комфортно їсти у дорозі чи в офісі. Або ж, наприклад, за деякий час після приготування страви. Туди за бажанням відвідувача закладу можна додавати соуси, овочі, м’ясо й головне — нічого не розсиплеться й не протече. Усе цілісне, навіть з часом», — показав власник закладу. Поки у Дніпрі така бургерна одна. Наразі разом з паном Миколою там працюють дві жінки. Вони переселенки з Лисичанська та Харківщини. Микола навчив їх всього. Є плани і з розширення.
![](https://i.most-dnepr.info/119/41/65ef2933d26ee.jpeg)
![](https://i.most-dnepr.info/005/28/65ef294098406.jpeg)
«Хочу відкрити ще п’ять таких ланчбургерних. Бо Дніпро велике місто. Ба більше, моя мрія, щоб розробку з рецептом булки для бургера розповсюджували по всьому світу під українським прапором», — наголосив Микола Мальченко.
![](https://i.most-dnepr.info/018/45/65ef294d478b2.jpeg)
До Дніпра переїхало 56 підприємств, 14 з них вже відновили своє виробництво. Значна кількість підприємців здійснили релокацію власним коштом та ресурсом.
![](https://i.most-dnepr.info/030/57/65ef295974520.jpeg)
«Приклад пана Миколи у тому, що він не зупинився, привіз свої унікальні розробки до Дніпра та планує масштабувати власний бізнес. Зі свого боку, ми всіляко сприяємо тому, щоб бізнеси з небезпечних регіонів нашої країни відновлювалися. Ми запрошуємо їх до участі у нетворкінгах, конференціях, вебінарах, таких як, наприклад, науково-комунікаційний проєкт для бізнесу та підприємців «Dnipro & Relocate», який тривав з жовтня 2023 року по 10 лютого поточного року. Якщо порівняти податки на доходи фізичних осіб, сплачені релокованими бізнесами до бюджету Дніпра за січень-лютий 2023 року та за відповідний період 2024 року, ми спостерігаємо їх зростання у 1,5 раза», — підсумувала Ірина Журавльова, начальниця управління регуляторної політики та розвитку підприємництва департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради.
![](https://i.most-dnepr.info/064/27/65ef297b5dec4.jpeg)