Тільки-но теплішає — частішають випадки паління сухостою та навіть сміття на окраїнах Дніпра. Тож інспекція з питань благоустрою Дніпровської міськради спільно з департаментом екологічної політики міськради та ДСНС проводять роз'яснення.
![](https://i.most-dnepr.info/042/28/65f0734ca464e.jpeg)
![](https://i.most-dnepr.info/064/37/65f073626b4a7.jpeg)
![](https://i.most-dnepr.info/075/62/65f0736d083a5.jpeg)
Пані Валентина палила листя у себе на городі. Каже: «Усі покоління наші робили і я роблю. Це швидко розчищає місце для випасу корови. Але опісля роз'яснення зрозуміла, що так не можна».
![](https://i.most-dnepr.info/085/02/65f07377a7af9.jpeg)
![](https://i.most-dnepr.info/099/32/65f07385dec97.jpeg)
Паління сухостою та листя — зашкоджує здоров’ю людей.
![](https://i.most-dnepr.info/116/12/65f0739654380.jpeg)
«При загорянні однієї тони сухостою у повітря вивільняється близько десятка кілограмів мікрочастинок диму. Це окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук», — роз'яснює начальник відділу екологічної безпеки управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики Дніпровської міськради ІванБондар.
![](https://i.most-dnepr.info/014/31/65f073afd3d37.jpeg)
Паління листя, сміття та сухостою — адміністративне правопорушення.
![](https://i.most-dnepr.info/033/21/65f073c2d41f9.jpeg)
«Воно підпадає під 152 статтю, штраф – від 340 до 1700 грн. Ми виписуємо припис. Якщо людина продовжує спалювати листя, виписуємо протокол і тільки тоді адмінкомісія при виконкомі міськради вирішує, який буде штраф», — наголосив Єгор Ванжа, головний спеціаліст відділу контролю благоустрою інспекції з питань благоустрою Дніпровської міськради.
![](https://i.most-dnepr.info/049/08/65f073d2a952d.jpeg)
Він також нагадав, що під час дії воєнного стану спалювання сухої трави чи іншої рослинності може бути кваліфіковано правоохоронними органами як диверсія згідно зі ст. 113 ККУ.
![](https://i.most-dnepr.info/060/39/65f073ddecdb7.jpeg)
«Спалювання сухої рослинності чи сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного, тваринного світу. А нерідко і людей. Може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежно небезпечний період. Тому ми теж виходимо на роз’яснювальну роботу, щоб люди розуміли наслідки. За самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків громадянам загрожує штраф від 3 060 до 6 120 грн, а посадовим особам від 15 300 до 21 420 грн», — підсумувала Ангеліна Попсуй, фахівчиня відділу забезпечення заходів з запобігання надзвичайним ситуаціям Дніпровського району центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області.
Дніпряни, схоже, прислухаються до нагадувань. Адже торік інспекція з благоустрою виписала усього 6 приписів.