ГоловнаCуспільство

Під час дії воєнного стану спалювання сухої трави чи іншої рослинності може бути кваліфіковано як диверсія: у Дніпрі нагадали про заборону

Тільки-но теплішає — частішають випадки паління сухостою та навіть сміття на окраїнах Дніпра. Тож інспекція з питань благоустрою Дніпровської міськради спільно з департаментом екологічної політики міськради та ДСНС проводять роз'яснення.

Пані Валентина палила листя у себе на городі. Каже: «Усі покоління наші робили і я роблю. Це швидко розчищає місце для випасу корови. Але опісля роз'яснення зрозуміла, що так не можна».

Паління сухостою та листя — зашкоджує здоров’ю людей.

«При загорянні однієї тони сухостою у повітря вивільняється близько десятка кілограмів мікрочастинок диму. Це окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук», — роз'яснює начальник відділу екологічної безпеки управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики Дніпровської міськради ІванБондар.

Паління листя, сміття та сухостою — адміністративне правопорушення.

«Воно підпадає під 152 статтю, штраф – від 340 до 1700 грн. Ми виписуємо припис. Якщо людина продовжує спалювати листя, виписуємо протокол і тільки тоді адмінкомісія при виконкомі міськради вирішує, який буде штраф», — наголосив Єгор Ванжа, головний спеціаліст відділу контролю благоустрою інспекції з питань благоустрою Дніпровської міськради. 

Він також нагадав, що під час дії воєнного стану спалювання сухої трави чи іншої рослинності може бути кваліфіковано правоохоронними органами як диверсія згідно зі ст. 113 ККУ. 

«Спалювання сухої рослинності чи сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного, тваринного світу. А нерідко і людей. Може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежно небезпечний період. Тому ми теж виходимо на роз’яснювальну роботу, щоб люди розуміли наслідки. За самовільне спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків громадянам загрожує штраф від 3 060 до 6 120 грн, а посадовим особам від 15 300 до 21 420 грн», — підсумувала Ангеліна Попсуй, фахівчиня відділу забезпечення заходів з запобігання надзвичайним ситуаціям Дніпровського району центру забезпечення діяльності ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області.

Дніпряни, схоже, прислухаються до нагадувань. Адже торік інспекція з благоустрою виписала усього 6 приписів.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook