ГоловнаCуспільство

«Ми дуже раді, що у місті є така безкоштовна послуга»: дніпряни діляться враженнями про «Соціальне таксі»

Чотири рази на місяць 24-річний Олександр користується послугою «Соціальне таксі». У нього – дитячий церебральний параліч. Але попри все він —чемпіон України зі штовхання ядра та чемпіон України серед юніорів з пауерліфтингу (має другий розряд). Аби продовжувати тренування, користується безкоштовною послугою «Соціальне таксі».

«Ми дізнались про цю послугу у 2022 році і постійно нею користуємось. До цього важко було, адже ми від когось залежали. Це або таксі, або наш тато, який мав домовлятись на роботі, аби нас кудись відвезти. Тож ця послуга –наш рятівничок. Ми дуже вдячні водіям. Це чудові люди. По-перше, приїжджають чітко, як замовлено, відвозять, допомагають сину заїхати. Ми обираємо завжди кожний понеділок — сина спочатку відвозять на соціально-побутову реабілітацію, а потім на тренування. Це дуже зручно», — поділилась мама Олександра Марія Стельмах. 

Сашко активно займається спортом з 10 років. Хлопець каже – життя не уявляє без нього. Його мета – потрапити до збірної України з метання ядра.

«Я спочатку займався плаванням, потім легкою атлетикою. Але вирішив зупинитись саме на пауерліфтингу та метанні ядра. Найбільш люблю саме ці напрями», — розказує Олександр Стельмах.

Послугу «Соціальне таксі» у Дніпрі безкоштовно можуть отримати люди з інвалідністю I та II групи захворювання опорно-рухового апарату, люди з порушеннями органів зору (I група інвалідності). Кожен з них має право на 4 поїздки на місяць тривалістю не більше ніж 3 години на день (в окремих випадках кількість може бути збільшена). Групові перевезення здійснюються 4 рази на місяць тривалістю до 8 годин. 

«За допомогою «Соціального таксі» можна дістатися до: лікувально-профілактичних, санаторно-оздоровчих та реабілітаційних закладів, протезно-ортопедичних підприємств та майстерень, навчальних закладів, закладів культури, закладів, що надають соціальні послуги, центрів правової допомоги, центрів надання адміністративних послуг, структурних підрозділів місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, суду, авто- та залізничних вокзалів. Спеціально для перевезень маломобільних осіб усі автомобілі «Соціального таксі» обладнані гідравлічними підйомниками та пандусами. На сьогодні в автопарку у нас 6 автомобілів. Ми постійно перевіряємо, аби всі вони були справні. У цілому в нас у місті отримують цю послугу 800 осіб, з яких 11 – це вимушені переселенці. Торік ми перевезли 2 223 людини з інвалідністю», — розповів директор Міського центру соціальної допомоги ДМР Максим Єрьоменко.

Аби почати отримувати послугу «Соціальне таксі», необхідно надати пакет документів до центру соціальної допомоги: посвідчення особи з інвалідністю або пенсійне, копію довідки МСЕК, паспорт та ідентифікаційний номер. Також це можна зробити через «Кабінет мешканця» на сайті міськради або надіслати документи через вайбер за номером: 098-165-91-91.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook