ГоловнаCуспільство

Для комфорту та безпеки містян: у Дніпрі з кінця лютого перевірили 80 автобусів на чистоту та технічний стан

36-й автобусний маршрут. Робоча група департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Дніпровської міськради інспектує один з автобусів. Перевіряють як зовнішній вигляд, так і охайність та справність середини салону. Єдине зауваження – відновити пошкоджений передній бампер. Про те, що цей маршрут не лише зручний, а й автобуси чисті та доглянуті, розповідає дніпрянка Ольга.

«Я вже років 20 користуюсь цим маршрутом. Ним добираюсь на роботу і потім додому. Дуже зручний маршрут, до того ж чуйні та доброзичливі водії. У салоні в принципі чистенько, звісно що буває іноді брудно, але це ж все смітять люди», — поділилась Ольга Яківна. 

Ще до одного автобуса 36-го маршруту нарікань немає. Але водій ділиться: після кожного рейсу знаходить купу сміття – від фантиків до їжі. Також люди псують плівку на вікнах та дряпають салон. 

«Я працюю водієм на цьому маршруті 11 років. Завжди підтримую чистоту, бо хочеться, щоб і людям приємно було їздити. Але не всі це оцінюють: хтось дякує, а хтось навпаки – псує автобус. Тож хотілося б, аби люди розуміли, що чистота починається з кожного з нас», — каже водій автобусного маршруту № 36 Артур Сергєєв. 

Ще один маршрут на перевірці – 125-й. Тут перевізнику потрібно полагодити сидіння та прибрати у салоні.

У цілому за місяць робоча група вже перевірила 80 автобусів. А це – 8 маршрутів. Їх оцінюють за 15 критеріями, і в кожному автобусі вимоги виконані на 70-90 %. 

«Зауваження не кричущі: у когось брудно, у когось сидіння в неналежному стані, у когось ще якийсь дрібний недолік. Ми звертаємо увагу на справність механізмів відчинення дверей, справність вікон і люків, стан сидінь, поручнів, підлоги, наявність передбаченої інформації у салоні автобуса, вогнегасника, аптечки, показника з номером маршруту. Також дивимось на зовнішній вигляд автобуса, відсутність іржі, стан коліс, лобового скла, дзеркал тощо. Але в цілому всі маршрути в задовільному стані. До того ж ми одразу відправляємо до перевізників усі зауваження і вони мають 10 днів на їх усунення. Торік всі перевізники сумлінно виконали наші побажання», — розповів завідувач сектору управління транспорту департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Дніпровської міськради Микола Переметчик.

Усього по Дніпру працюють 92 міські автобусні маршрути. З них 87 обслуговують 11 приватних АТП. Ще 5 маршрутів — комунальні. Щодня на маршрути виходить близько 650 автобусів, які перевозять у середньому близько 300 тис. пасажирів, з них у середньому 51 тис. пільговиків.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook