ГоловнаCуспільство

Три закупівлі і кожна з перевищенням вартості у понад мільйон гривень: на Дніпропетровщині слідкують за прозорістю тендерів

На Дніпропетровщині відбулося чергове засідання робочої групи «Прозорість та підзвітність». На розгляд винесли три закупівлі. Кожна із перевищенням вартості у понад мільйон гривень. Аби прийняти зважене рішення до діалогу залучили й замовників. Попросили обґрунтувати ціну, яку ті готові сплачувати за товари та послуги. 

«У робочій групі «Прозорість та підзвітність» не так багато людей. Та щодень ми працюємо – вивчаємо тендери, які оголошують на місцях. Моніторимо ціни на аналогічні закупівлі. Робимо це для того, аби кошти районів і громад витрачалися ефективно. Ба більше – була можливість для підтримки Сил оборони та людей, яким непросто під час війни», – розповів перший заступник начальника Дніпропетровської ОВА Володимир Орлов.

На чергове засідання групи винесли три тендери. Серед них й закупівля вугілля на 3 млн грн, оголошена у Божедарівській громаді Кам’янського району. Вартість однієї тонни – 12,5 тис грн. У той час, як на аналогічних торгах цей продукт пропонували інколи вдвічі дешевше. Таку різницю у ціні замовник спробував виправдати відмінною якістю купленого.

Ще одні торги вартістю у понад 2,2 млн грн провели у Кам’янському. Кошти на ремонт 28 машин одного з медзакладів. Вивчивши пропозиції на ринку, представники робочої групи «Прозорість та підзвітність» дійшли висновку – ціни завищені.

«Є відповідний закон і ми не купуємо послуги у магазині. Діємо виключно відповідно до встановленої процедури. На тендер вийшов тільки один ФОП. Ніхто інший не взяв участі, тому й склалася така ціна», – пояснив юрисконсульт медзакладу Кам’янського Михайло Григор’єв.

Натомість відповідачу зауважили – сам замовник на старті завищив очікувану вартість. Власне, така ж ситуація і на закупівлі послуг з обрізки дерев.

«Виграло підприємство, яке має у штаті одного працівника. До того ж одне дерево обходиться у 4,4 тис грн. Передивилися декілька подібних тендерів. Зясували, що у тому ж Дніпрі за це платять 1,9 тис грн», – зауважив Володимир Орлов. 

Замовникам рекомендували скасувати закупівлі або ж переглянути їх вартість.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook