ГоловнаCуспільство

Спортивна реабілітація і психологічне розвантаження: у Дніпрі для ветеранів влаштували тренування з кульової стрільби

У Дніпрі ветеранів запросили на тренування з кульової стрільби. Познайомилися із параолімпійською збірною з цього виду спорту. Чемпіонами, які влітку виступатимуть у Парижі. Про це повідомили у Дніпропетровській ОВА.

«Ще на заняттях з академічного веслування бійці сказали, мовляв, хотіли б ще і постріляти. Почули, взяли до відома, організували. Активність, спілкування, психологічне розвантаження – лише на користь оборонцям, які проходять реабілітацію після поранень. Запал в очах наших героїв – найцінніше. Проєкт ТитаниUA і надалі допомагатиме їм повертатися до життя», – зазначив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

Хлопцям показали, як паралімпійці вправляються із пневматичною гвинтівкою.

Після – тир. Там влаштували міні-змагання.

Переможці та призери отримали медалі.

«Ми вже провели декілька таких заходів. Бачимо, наскільки це важливо. Отримуємо позитивний зворотній зв’язок. Й надалі опікуватимемося спортивною реабілітацією оборонців. Вона дійсно дієва. В планах організувати для «титанів» ще заняття з пауерліфтингу», – додала заступник очільника області Ірина Грицай.

Перед стрільбою тренер провів інструктаж.

Після цього декілька пробних пострілів й півдесятка основних.

Денис – у трійці лідерів за влучністю. Показав непоганий результат – 40 балів. Зізнається, з пістолета стріляв вперше. Зазвичай на фронті доводилося відкривати вогонь з автомата, кулемета, гранатомета.

На початку грудня минулого року чоловік отримав поранення на бахмутському напрямку. Виносив пораненого. В цей момент підірвався на ворожій міні. Нині проходить реабілітацію.

«Непросто було стати на протез. Зараз вже другий отримав. Навчаюсь на ньому ходити. Займаюсь кожного дня. Йду до мети – ходити без милиць. З побратимами підтримуємо один одного. Складно, але треба долати труднощі. Хтось з хлопців, які вже пройшли цей шлях, підказує. Ми не просто друзі, товариші. Ми – сім’я», – розповів Денис. 

Представниця національної паралімпійської збірної з кульової стрільби Ірина готується до змагань у Парижі. Для жінки це вже буде третя паралімпіада. Перша була в Ріо-де-Жанейро. На другій в Токіо у фіналі зайняла п’яте місце. Зараз налаштовується на медаль.

«Показали хлопцям, що таке спортивна кульова стрільба. Вона мотивує, дисциплінує. Була б дуже рада, аби воїни долучились до нашої команди», – сказала Ірина. 

Віталій на псевдо «Реактивний» служив у розвідці. На фронт пішов з 2016 року. Завжди хотів бути військовим. Під час бойового завдання на Херсонщині накрила артилерія. В результаті – ампутація ноги.

Каже, на заняттях приємно знаходитися в колі людей, де всі один одного розуміють.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook