На Дніпропетровщині досіяли ярі. Ще у чотирьох районах закінчили саджати овочі. Роботу продовжує група «Прозорість та підзвітність». Про найважливіше, а ще – нові тарифи на електроенергію під час щотижневого звіту розповів перший заступник начальника ОВА Володимир Орлов.
![](https://i.most-dnepr.info/067/40/666860a773188.jpeg)
«Група «Прозорість та підзвітність» провела вже 15 засідань. Там розглянули 92 тендери, які під час моніторингу викликали питання у фахівців. Переважно – через завищені ціни. Зрештою було скасовано або зменшено суми 50-ти закупівель на 688,5 млн грн», – зазначив Володимир Орлов.
![](https://i.most-dnepr.info/082/11/666860b66f438.jpeg)
Серед прикладів, коли заощадили чималу суму бюджетних коштів, – тендер на утеплення фасадів і капітальний ремонт покрівлі житлових будівель у Дніпрі. Витратити на це міськрада планувала 425 млн грн.
![](https://i.most-dnepr.info/092/11/666860c032bac.jpeg)
«На них звернули увагу через ціни, які перевищували ринкові. За результатами засідання замовник переглянув їх. Додатковими угодами зменшив суми договорів на 63,7 млн грн. Ще один приклад – закупівля Павлоградської міської ради щодо покосу трави. Загальна сума – 3 млн грн. Договір розірвано завдяки взаємодії з Держаудитслужбою», – додав він.
Окрім неї та фахівців ОВА до робочої групи долученій правоохоронні органи – Національна поліція, Управління стратегічних розслідувань, Служба безпеки України.
![](https://i.most-dnepr.info/005/12/666860e874c61.jpeg)
«В Україні зріс тариф на електроенергію. Таке рішення вимушене і неминуче. Адже через ворожі атаки енергосистема зазнала значних ушкоджень. На масштабний ремонт і спрямують додатковий фінансовий ресурс. При цьому держава підтримує родини, для яких підвищення ціни на світло – непосильне. Діє механізм субсидій. Для всіх, хто вже отримував допомогу раніше, у червні її перерахують автоматично», – пояснив Володимир Орлов.
За необхідності іншим мешканцям регіону слід звернутися до Пенсійного фонду. Це можна зробити особисто – через сервісний центр ПФУ, ЦНАП чи уповноважених осіб виконавчого органу громади. А ще – через пошту. Або онлайн – через сайт Пенсійного фонду або Дію.
![](https://i.most-dnepr.info/035/24/66686106ad0ee.jpeg)
«В області завершена посівна кампанія ярих культур. Аграрії охопили понад 1 млн га. Крім того, посадили картоплі, овочів та баштанних культур на площі понад 73 тис га. Це понад 98% до прогнозу. Завершили роботи 4 райони: Кам’янський, Криворізький, Нікопольський та Синельниківський», – сказав перший заступник начальника ОВА.
![](https://i.most-dnepr.info/054/07/666861192e893.jpeg)
Загалом під урожай-2024 запланували засіяти 1,8 млн га. Це з урахуванням озимих. Такий показник – на рівні минулого року.