Щотижня на Дніпропетровщині в середньому 150 мешканців звертаються до лікарів із симптомами гострих кишкових інфекцій. Найпоширеніші вони саме влітку. Як уберегтися від недуги, розповіли під час брифінгу в ОВА.
«Гострі кишкові інфекції викликають різні бактерії та віруси. Наприклад, сальмонели, рота віруси, які потрапляють в організм із зараженою їжею, водою, через брудні руки, – розповіла завідувачка відділу обласного центру контролю та профілактики хвороб Олена Кузьменко. – У 2024-му сальмонельоз діагностували у 185 мешканців регіону. Загалом цьогоріч з різними симптомами кишкових інфекцій до лікарів звернулися понад 2 тис людей».
Сприяє швидкому розмноженню збудників хвороби спека, додала головний спеціаліст управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби області Маргарита Малишева.
«У червні у садочку Жовтих Вод кишкову інфекцію підхопили троє дітей. Останній спалах стався у Кривому Розі, постраждали 4 людини. Отруєння сталося через вживання курячих яєць, придбаних на стихійному ринку. Вони були забруднені сальмонелою», – зазначила Маргарита Малишева.
Перші симптоми можуть з’явитися вже через декілька годин після потрапляння збудників в організм. В окремих випадках вони проявляються лише через 2-3 дні. Основні ознаки – слабкість, підвищена температура, діарея, нудота.
«У такому разі необхідно терміново звернутись до найближчої лікарні. Прогресування хвороби залежить від збудника, кількості спожитої їжі та стану здоров’я. Частіше від отруєнь страждають старші люди і діти», – підкреслила Олена Кузьменко.
Аби уберегтися, необхідно дотримуватися простих, але ефективних правил. Підтримувати чистоту, відокремлювати сиру їжу від готової. Зберігати харчі при безпечній температурі, використовувати очищену воду. Слідкувати й за свіжістю продуктів.