Забезпечення коректного приладового обліку дозволяє контролювати споживання блакитного палива. Нині 100% комерційний облік газу має неабияку актуальність для держави, адже в умовах війни вкрай важливо заощаджувати стратегічно важливий енергоресурс.
Прилади обліку газу визнаються непридатними та потребують заміни через корозію корпусу, зношеність відлікового механізму тощо. Це призводить до невідповідності роботи лічильників метрологічним характеристикам та суттєвих похибок при вимірюванні обсягів спожитого клієнтами газу. Тому застарілі лічильники замінюють на нові.
Чи має споживач щось сплачувати за такі роботи?
Роботи по заміні приладів обліку газовики виконують безкоштовно. Споживач газу має лише забезпечити вільний доступ до встановленого лічильника. Для заміни приладу слід заздалегідь відсунути меблі, зняти навісні полиці - прибрати все, що може перешкоджати проведенню монтажних робіт. Про дату виконання робіт клієнти Дніпровської філії «Газмережі» інформуються відповідними оголошеннями на під’їздах або інформаційних дошках біля них.
Обсяг фінансування, передбачений НКРЕКП на заміну побутових лічильників у 2024 році, становить 16,2 млн. грн. За ці кошти планується замінити 5,6 тис. приладів обліку для мешканців Дніпра та Дніпровського району.
Чи може власник газифікованої оселі відмовитись від заміни лічильника?
Так, однак у разі відмови споживача від заміни приладу обліку за кошти Дніпровської філії «Газмережі» фахівці Оператора ГРМ складають Акт про порушення, форма якого затверджена Кодексом газорозподільних систем. На підставі даного Акту розподіл газу на об’єкт споживача може бути припинений. Саме тому Дніпровська філія «Газмережі» закликає своїх клієнтів до плідної взаємодії та просить не перешкоджати виконанню робіт по заміні лічильників.