ГоловнаCуспільство

Знижки на товари та послуги для ВПО: як синергія міської влади та бізнесу допомагає внутрішньо переміщеним особам інтегруватись у Дніпрі

Дніпро — перше в Україні місто, де  запрацювала «Сервісна картка ВПО». Це платформа, через яку внутрішньо переміщені особи можуть отримати знижки на товари та послуги. Щоб нею скористатися, необхідно пройти нескладну реєстрацію в telegram-боті https://t.me/vpo_org_ua_bot. (https://t.me/vpo_org_ua_bot).  Для цього потрібно завантажити довідку ВПО та підтвердити номер телефону. Після обробки заявки користувач отримує доступ до вибору товарів і послуг. Бот генерує унікальний QR-код, який слід показати під час оплати.

«Це проєкт, який допомагає і внутрішньо переміщеним людям, і бізнесу. Перші отримують знижки, а підприємці — нових клієнтів. Під час опитувань ми з’ясували, що через дорогу оренду житла у Дніпрі ВПО змушені економити на послугах. Після перемовин із ybprj. підприємців деякі з них зголосилися надавати знижки для ВПО. Проєкт вдалося реалізувати в координації з Радою з питань ВПО завдяки підтримці Дніпровської міськради, ГО «Джерело підтримки» та Міжнародного республіканського інституту», — зазначив Дмитро Забавін, координатор проєкту «Сервісна картка ВПО».

Наразі знижки для людей, які вимушено переїхали до Дніпра, надають 28 підприємців із різних галузей. Кожен власник бізнесу індивідуально визначає розмір знижки, яку може запропонувати.

«Основними проблемами, з якими стикаються ВПО у Дніпрі, є житлові та фінансові питання, а також працевлаштування. Ми працюємо над тим, щоб зменшити негативний вплив цих факторів на життя внутрішньо переміщених осіб та покращити їхню інтеграцію. Зараз у Дніпрі офіційно зареєстровано понад  175 тисяч ВПО, а фактично у місті проживає понад 200 тисяч. Ми вважаємо, що сервісна картка ВПО стане для них вагомою підтримкою», — каже Ольга Новікова, голова Координаційної ради з питань ВПО у м. Дніпрі.

«Міжнародний республіканський інститут є донором цього проєкту. Ми раді, що саме Дніпро став пілотним містом, у якому запрацювала сервісна картка ВПО, адже сюди приїхало багато внутрішньо переміщених осіб, які наново будують своє життя. Така підтримка дозволяє їм зберегти звичний рівень життя», — розповіла Олена Шеремет, керівниця програм із роботи з громадянським суспільством Міжнародного республіканського інституту.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook