ГоловнаCуспільство

Робота водолазно-рятувальної групи, перевірка укриття: інспекційний об’їзд чергового по місту у Дніпрі

У Дніпрі водолазно-рятувальна група проводить тренувальні спуски у воду, щоб бути у постійній готовності до роботи взимку. Про це повідомляють у пресслужбі Дніпровської міської ради.

«Відвідали водолазно-рятувальну групу, поспілкувались щодо готовності рятувальників до роботи взимку. Оглянули обладнання, технічне забезпечення підрозділу. Торік міська рада виділила субвенцію в розмірі майже 3 млн грн для придбання водолазних костюмів та спорядження. Підрозділ несе службу на гідному рівні. Зараз відбулися тренувальні спуски водолазів у воду, які проводяться, щоб бути у постійній готовності», — розповів начальник відділу по роботі з правоохоронними органами та охорони громадського порядку управління по взаємодії з правоохоронними органами та мобілізаційно-оборонної роботи департаменту громадського порядку і цивільного захисту Дніпровської міськради Станіслав Прийтенко. Він 18 грудня є черговим по місту.

За словами старшого водолаза-рятувальника Віктора Філатова, взимку особливо пильно слід стежити за дітьми – не допускати їх до виходу на кригу. Пам’ятати це слід усім, тим паче в темну пору доби. Також небезпечно виходити на кригу в стані алкогольного сп’яніння.

«Пам’ятайте, якщо крига тонше за 7 см, не слід виходити. Якщо людина опинилась в небезпеці, покличте на допомогу. Якщо провалились під лід, необхідно перевернутись на спину та намагатись поштовхами підняти себе на кригу, при цьому якомога обмежити свої рухи. Не слід роздягатись, оскільки так швидше втратите тепло. Це краще зробити, коли вже виплили на берег. Коли водойми вкриваються, ми постійно проводимо бесіди з рибалками. Як показує досвід – не всі дослухаються», — каже Віктор Філатов.

Він також додав: «Майже кожну зміну проводимо тренувальні спуски для постійної готовності організму рятувальника до роботи в холодній воді. З початку року в області зафіксовано 114 випадків надання допомоги на воді, 36 людей загинуло (з них 6 дітей)».

Наступна локація перевірки – укриття у ліцеї № 33 (вул. Троїцька, 1). Воно розраховане на 50 осіб. Працює укриття цілодобово, є доступ для населення.

«Є черговий, який відкриває укриття, коли тривога. Воно забезпечене всім необхідним. Є вентиляція, санвузли, мережа Wi-fi, пожежна сигналізація, вода тощо. Люди приходять сюди, щоб перечекати небезпеку», — додав Станіслав Прийтенко.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook