Через сервіс «Я – Ветеран», створений на Дніпропетровщині, оборонці та їхні рідні можуть отримати понад сто послуг. Не тільки адміністративних, а й публічних. Це ті, що надають органи державної та місцевої влади, підприємства, навчальні і медичні заклади. Аби взаємодія між ними та адміністраторами ЦНАПів була ще оперативнішою, ОВА розробила та запровадила на базі Віртуального офісу спеціальний модуль. Проєкт реалізувала спільно з міжнародними партнерами.
«Від початку «Я – Ветеран» запустили на базі загального програмно-технічного комплексу регіонального Віртуального офісу. Втім, розуміли, аби за принципом «єдиного вікна» відпрацьовувати запити оборонців, потрібна окрема цифрова платформа. Та, через яку адміністратори ЦНАПів зможуть комунікувати з надавачами послуг, отримувати від них необхідні для вирішення питання воїна документи. Так і з’явився однойменний модуль», – зазначив заступник начальника ОВА Іван Начовний.
Роботу над ним почали цьогоріч. Спочатку – розробка, а після й впровадження та проходження тестового періоду. Все це фахівці обласної військової адміністрації реалізували за фінансової підтримки ПРООН.
Вже зараз через модуль «Я – Ветеран» фахівці ЦНАПів можуть зареєструвати, знайти чи архівувати справу ветерана. А ще – передати її конкретному надавачу послуг, оперативно отримати оригінали документів і контролювати етапи розгляду запиту.
Та головне – цифрова платформа дозволяє забезпечити оборонців і їхніх рідних якісним обслуговуванням. Таким, коли не треба їздити по інстанціях і стояти у чергах, аби отримати необхідні відповіді чи рішення.
Зараз модуль поєднує вже майже півтори тисячі користувачів. Загалом же у 2024 році через сервіс «Я – Ветеран» надали більше 35 тис послуг.