Юні скелелази з Дніпропетровщини та американського штату Джорджія зібралися на онлайн-зустріч. Говорили про відмінності та спільні підходи у фізичному вихованні в Україні та США. Такий обмін досвідом вже традиційний, зазначила заступник начальника ОВА Ірина Грицай. Вона подякувала партнерам за підтримку.
«Спортсмени із Атланти вже понад три роки підтримують Україну. Це і гуманітарна допомога, і обмін досвідом. Скелелази, наприклад, часто зустрічаються онлайн з приводу методики тренувального процесу. Вдячні партнерам за те, що вони пліч-о-пліч з нами. Приємно, що і по лінії спорту ми активно співпрацюємо», – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Ірина Грицай.
На чолі закордонної команди – тренер родом з України Олексій Шульга. Багато років він проживає в Америці та знає все про тамтешні підходи. Він розповів, що система фізичного виховання дітей в Україні та США різниться. Тут в розвиток потенціалу підростаючого покоління вкладаються не тільки батьки, а й держава. Там же практично все фінансує родина.

«Різниця кардинальна в підході, в системі фінансування, в менеджменті. Було багато сказано про те, як все влаштовано у США – про бізнес-модель, клубну систему. За цим майбутнє. Втім, Україна має і механізм спортивної підтримки. Він підходить для наших реалій», – наголосив старший тренер національної збірної команди зі скелелазіння Ігор Тяпкін.
Під час зустрічі хлопці та дівчата знайшли багато спільних тем. Розпитували про конкуренцію в спорті, інтенсивність тренувань та умови, в яких займаються діти, вплив їхніх досягнень на вступ до вишу.

«Було цікаво дізнатися про тренувальний цикл американців. Як поєднують його з навчанням. Тому що вони видають дійсно гарні результати», – поділився 17-річний скелелаз Володимир Іванов.

Спортсмени з Дніпропетровщини запросили однолітків до України, коли вщухне війна.
