Область реалізує державну стратегію щодо протидії ВІЛ/СНІДу. Її задача – допомогти людям, в яких діагностували таке захворювання, й попередити поширення інфекції. Для цього фахівці проводять кампанії – розповідають про шляхи передачі вірусу та як уникнути зараження. А ще заохочують до обстежень, кількість яких за роки повномасштабної війни зросла в 1,5 рази.

«Питання протидії ВІЛ/СНІДу соціально значуще. Маємо попередити появу нових випадків, а водночас підтримати тих, у кого діагностували таке захворювання. Ці люди потребують антиретровірусної терапії, яка допомагає зберегти життя. Втім, важливо розпочати лікування якомога раніше. Для цього люди повинні моніторити свій стан здоров’я та проходити одстеження на цю інфекцію раз на рік», – зазначила заступник директора департаменту охорони здоров’я ОВА Світлана Росточило.
За роки повномасштабної війни кількість мешканців, які пройшли таке дослідження, зросла. Власне, динаміка спостерігається і у показниках ВІЛ-позитивних, які приймають необхідну терапію. Якщо у 2022-му їх було 88%, то нині – 93%. Це важливо, додала Світлана Росточило, бо дозволяє запобігти смертності від хвороб, зумовлених СНІДом. А ще – попередити розповсюдження небезпечної інфекції.
Зробити швидкий тест можна у всіх медзакладах області, або звернувшись до кабінетів «Довіра». Процедура безкоштовна та займе до 15 хвилин.
Водночас, фахівці нагадують, аби вберегтися від ВІЛ/СНІДу треба уникати випадкових статевих контактів та вживання наркотичних засобів. Рекомендують також у побуті користуватися виключно індивідуальними засобами гігієни. Наприклад, щітки, станки для гоління чи манікюрні набори.