ГоловнаCуспільство

Збереження українських великодніх традицій: у Дніпрі у закладах позашкілля провели майстер-клас з писанкарства «Крапанка»

Великодні традиції у Дніпрі. У Центрі дитячої та юнацької творчості «Крила» провели майстер-клас з писанкарства. 15 маленьких вихованців закладу разом зі своїми батьками розмальовували писанку та дізнавались про традиції святкування Великодня. Про це повідомили у пресслужбі Дніпровської міської ради.

«Розписування писанок – це давня українська традиція, яку передають з покоління в покоління. Писанка - це мова символів, якими говорили наші предки. У кожному регіоні нашої України різний стиль розпису писанок, адже у нас дуже багата нація та культура. Тому через кольори та орнаменти ми хочемо навчити дітей розуміти та цінувати нашу українську ідентичність. Напередодні Великодня ми проводимо подібні заходи в усіх наших закладах позашкілля. Наразі майстер-класи з писанкарства відвідали вже близько тисячі діточок», - зазначила головна спеціалістка-методистка відділу позашкільної освіти та національно-патріотичного виховання департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міської ради Ольга Фоменко.

5-річні Денис та Артур сьогодні вперше роблять українську крапанку. На майстер-клас їх привела мама Наталя, бо впевнена, що сини мають знати українські звичаї.

«Щороку на Великдень ми вдома печемо паски, фарбуємо яєчка. Діти дуже полюбляють це свято. Вони зараз ще маленькі і не до кінця все розуміють, але я їм все пояснюю, аби вони більше знали про Україну і про наші свята. Таку крапанку ми робимо вперше, але їм обом це подобається. Хочу тепер ввести вдома, як традицію, робити великодню писанку», - розповідає Наталя Гайнудінова.

Створити великодню писанку дуже просто, каже майстриня Ольга. Для цього потрібна тонка свічка, яйце та декілька харчових барвників.

«Для дітей ми підібрали найпростішу методику розпису – це крапанка. Через те, що в процесі потрібно використовувати запалену свічку, ми попросили, аби з дітками були батьки. Методика проста – запаленою свічкою на яєчку треба залишити краплі воску, далі опустити її в жовтий колір, потім знову покрапати воском на яйце і окунути його в інший колір. Кількість кольорів можна обирати за власним бажанням. В результаті ми маємо очистити яєчко від всіх цяточок воску і у нас вийде крапанка з кольоровими плямами. Дітям дуже таке подобається», - зазначила народна майстриня, членкиня спілки майстрів народного мистецтва України Ольга Іващенко.

Майстер-клас з писанкарства для дітей та їх батьків тривав півтори години. За цей час учасники отримали не лише задоволення та знання з писанкарства, але й створили власну крапанку, яку забрали додому.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook