ГоловнаCуспільство

Мистецтво писанки та сила слова: Дніпро плекає українську ідентичність

«Писанковий дивоцвіт» - театралізований майстер-клас, мета якого не лише познайомити учасників із глибоким символізмом Великодня, а й дати кожному можливість створити власну писанку, відчути себе частиною української культурної спадщини.

«Цей майстер-клас має особливу місію — популяризувати відновлення національних традицій, які сьогодні як ніколи об’єднують суспільство та зміцнюють нашу національну ідентичність. Ми раді, що щороку до заходу долучаються нові учасники, які зберігають ці знання та передають їх далі», - наголошує в.о. директора департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міськради Сергій Луденьский. Сьогодні він є черговим по місту. 

Розпис писанок проводили майстри з усіх позашкільних закладів міста у різних техніках: крапанка, дряпанка, декоративний розпис. Учасники познайомилися з семантикою великодньої писанки та традиціями українського святкування Великодня.

«Я обожнюю малювати взагалі, а спробувати розписати писанку отак професійно - це для мене вперше. Мені дуже сподобалося. Роботу виконала у техніці крапонка», - говорить учасниця заходу Злата Шевцова.

Цьогоріч участь у майстер-класі взяли фіналісти та переможці конкурсу «Пряма мова». Вони не лише розкрили свій талант у декламації поезії, а й мали змогу поринути у чарівну атмосферу великоднього дива — розписати власні писанки та прикрасити Великоднє дерево, оздоблене понад 200 жовто-блакитними символами весни й надії. 

«Цьогоріч у фінал конкурсу «Пряма мова» пройшли 50 юних дніпрян. За його результатами 35 з них отримали дипломи переможців або відзнаки за участь», - говорить кураторка конкурсу «Пряма мова» Альона Шульга.

У заході також взяли участь представники КП«Дотик» Дніпровської міської ради — донори, які постійно підтримують ініціативи, спрямовані на розвиток дитячої творчості та збереження українських традицій.

«Конкурс “Пряма мова” вже давно став для Дніпра знаковою подією, яка не лише популяризує українське слово, а й відкриває нові голоси — щирі, талановиті, глибокі. Особливо цінно, що діти читають не лише класиків, а й сучасну поезію, вчаться мислити, відчувати й передавати емоції через слово. Ми щиро радіємо кожному юному голосу, адже саме такі конкурси формують сильне, національно свідоме молоде покоління», - резюмував Сергій Луденський.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook