На засіданні робочої групи «Прозорість та підзвітність» розглянули 11 тендерів. Їх у квітні провели обласне, а ще дніпровські та кам’янські комунальні підприємства. До всіх у фахівців виникли питання через завищені ціни або обраних підрядників, ресурси яких недостатні для виконання поставлених задач. Замовникам рекомендували переглянути закупівлі.

«Робоча група продовжує моніторити торги, що проводяться в області, аби уникнути нераціонального використання бюджетних коштів. Враховуючи зауваження фахівців, замовникам вдається зекономити. Йдеться про суттєві суми. Загалом в регіоні вже заощадити сотні мільйонів гривень», – зазначила директорка департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОВА Яна Худенко.

Серед зауважень до тендерів, проведених у Дніпрі, – завищена вартість послуг. Зокрема, на чищення каналізаційних колекторів. А ще неспроможність підрядників виконати заявлені роботи. Наприклад, для охорони лікарні потрібні 27 працівників, натомість обрана фірма має тільки чотирьох. Так само недостатньо ресурсів й у переможця аукціону на покіс трави – як робітників, так і техніки.

Аналогічні недоліки в закупівлях Кам’янського. Компанія, яка підписала договір на надання в прокат вантажівок, не має їх достатньої кількості. В іншій, що взялася прибирати вулиці, відсутні працівники для виконання таких робіт. На озеленення території обрали підрядника без відповідного досвіду. Ще в одній закупівлі на утримання систем водопостачання виявили зависоку ціну матеріалів.

Роз’яснення робочій групі надали й представники обласного підприємства, яке працює в сфері водопостачання. У фахівців виникли питання до вартості придбаного обладнання.
