ГоловнаCуспільство

Як виходити з кризових ситуацій та залишатися стресостійкими: для працівників ЦНАП області організували дводенний тренінг

Для працівників ЦНАП області організували дводенний тренінг. На ньому вони розбирали кризові ситуації, з якими стикаються в роботі. Під керівництвом експертки вчилися виходити з них, дбаючи про власну стресостійкість. За підтримки Мінцифри інтерактивну зустріч ініціювала Програма EGAP. Її фінансує Швейцарія та виконує Фонд Східна Європа. 

«Тема кризових комунікацій та стресостійкості важлива для працівників ЦНАП. Щодня вони спілкуються з людьми, які переживають різні емоційні стани. Хтось звертається за адмінпослугами. Інші – у пошуках підтримки, щоб їх вислухали. Наша задача – навчити налагоджувати діалог з усіма. Щоб фахівці могли допомогти заявнику, зберігаючи власний спокій», – сказав заступник начальника ОВА Іван Начовний.

Тож дводенний тренінг, організований для працівників ЦНАП, на часі. На нього запросили фахівців з дев’яти громад. Тих, які взаємодіють із Програмою EGAP.

«Спільно цифровізуємо процеси на місцях. Подекуди відкрили Центри активності громадян. Простори, де організації чи окремі тренери можуть безкоштовно проводити заходи. Також надавали громадам мобільні валізки, паспортні установки. Допомагали із запуском сайтів ЦНАП і чат-ботів. Зараз організували тренінг, бо багато стресів навколо й адміністраторам інколи складно зорієнтуватися, як поводитися з тією чи іншою людиною», – пояснила регіональна координатора Програми EGAP у Дніпропетровській області Наталія Піскоха. 

Навчала фахівців ЦНАП бізнес-тренерка та психологиня Олена Жаворонкова. З учасниками вона не просто ділилася знаннями. Залучала їх до інтерактивних вправ, аби кожен нюанс відпрацювати на практиці.

«До 80% часу ми приділили практичній роботі. Розбирали кризові та нестандартні ситуації, які виникають у Центрах надання адмінпослуг. Як з них виходити без стресу. Торкнулися профілактики вигорання та специфіки взаємодії із заявниками з ПТСР, – додала Олена Жаворонкова. – Загалом, щоб плекати власну стресостійкість, необхідно системно працювати над собою». 

Експертка зауважила – для цього треба приділяти увагу як емоційному стану, так і фізичному. Як мінімум, займатися спортом, дотримуватися питного та харчового режимів, дозволяти собі відпочивати.

За новими знаннями на тренінг приїхала адміністраторка ЦНАП Межівської громади, що на Синельниківщині, Марина. На початку зустрічі своїй стресостійкості за десятибальною шкалою вона поставила четвірку.

«Така низька оцінка, бо ми знаходимося неподалік кордону з Донеччиною та чи не щодня переживаємо обстріли. А у нашій сфері вкрай важливо вміти зберігати спокій, щоб правильно комунікувати з людьми, бо вони приходять з власними бідами», – розповіла Марина. 

Дніпропетровщина – перша область, де провели такий тренінг. На черзі інші регіони. В планах же команди ОВА – спільно з партнерами організувати такий захід для всіх ЦНАП.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook