ГоловнаCуспільство

Молебень, виставки, показ документального кіно: як в області вшанували пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу

Підняття прапора, показ документального кіно, виставки, молебень. До Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу в області проходили тематичні заходи. Вони відбувалися у закладах культури та освіти. Про це повідомили у Дніпропетровській ОВА.

«18 травня радянський тоталітарний режим здійснив один з найбільших злочинів у своїй історії. Вчинив примусову депортацію кримськотатарського народу з історичної батьківщини. Більшістю жертв стали жінки, діти, люди старшого віку. Пам’ять про ті трагічні події живе. На жаль, Росія продовжує практику геноциду. Окупувавши Крим, переслідуючи мешканців півострова», – зазначила заступник начальник Дніпропетровської ОВА Ірина Грицай. 

До пам’ятної дати в одному з коледжів області провели показ документальної стрічки «1944. Крим. Депортація». Фільм складається зі свідчень очевидців тих подій, які діляться болючими спогадами. Тоді у травні примусово виселили майже 200 тис людей. У переповнених товарних вагонах, без доступу до їжі та питної води.

У мечеті відбувся дуа-молебен за кримських татар, які загинули під час примусової депортації 1944 року.

Цілу низку тематичних виставок організували й у бібліотеках регіону.

Студентська та учнівська молодь долучилась до ініціативи «Листи до вільного Криму». Акція полягає в тому, щоб написати незаконно ув’язненим українцям, яких злочинні адміністрації утримують в окупованому Криму або ж депортували.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook