ГоловнаCуспільство

Без перепон – у всіх аспектах життя: у Дніпропетровській ОВА провели «Годину безбар’єрності»

У Дніпропетровській ОДА відбувся круглий стіл «Година безбар’єрності». Зібралися представники обласної влади, громад і районів, громадських інституцій, галузей освіти та науки, містобудування. Говорили про те, як усунути перепони для мешканців у різних сферах. Від пересування містом до толерантного спілкування. 

«Безбар’єрність у всіх аспектах життя. Те, що має стати нормою для країни. Як прояв турботи та поваги до кожної людини, – зазначив начальник ОВА Сергій Лисак. – Попереду ще багато роботи. На Дніпропетровщині об’єднуємо зусилля фахівців різних галузей, аби зробити регіон безбар’єрним. Це нова якість життя, яку створюємо вже зараз».

Почали обговорення з архітектурних напрацювань, які дозволяють зробити простір орієнтованим на людину. Вони зібрані в Альбомі безбар’єрних рішень. Він на прикладах ілюструє, як міське середовище може бути дружнім для різних користувачів. Зокрема, батьків з дітьми, старших людей чи з інвалідністю.

«Він враховує і реалії війни. Розповідає, на що треба звертати увагу під час вибору будівлі для прихистку, який розмір дверей підходить для евакуації поранених та який тип скла безпечніший за інші», – пояснив начальник управління містобудування та архітектури Дніпропетровської ОВА Володимир Лимар. 

Не тільки з фізичними бар’єрами може стикнутися людина, а й з перепонами у спілкуванні, наголосила заступник директора обласного методичного ресурсного центру Любов Дорошенко. Уникнути їх допоможе спеціальний довідник.

«Безбар’єрна мова – вміння поставити себе на місце іншого. Маємо утримуватися від узагальнень та категоричності. Використовувати нейтральну термінологію. Уникнути дискримінації у мові. На перший план виходить людина, а потім вже її  особливості. Наприклад, людина з порушеннями зору. І це буде єдино правильне формулювання», – зазначила Любов Дорошенко.

Увагу державна й обласна влада приділяють і освітньому компоненту доступності. Безбар’єрність у цій галузі передбачає можливість навчатися, незалежно від місця проживання, стану здоров’я чи віку. Заступник директора департаменту освіти і науки ОВА Антон Демура наголосив, що важлива не лише пристосованість будівель для людей з інвалідністю, а й, серед іншого, наявність достатньої кількості шкільних автобусів та укриттів.

Йшлося також про реабілітацію, яка дає нові можливості. Обговорили, як організовувати події, де всім учасникам буде комфортно.

Круглий стіл – один із заходів Національного тижня безбар’єрності, ініційованого першою леді Оленою Зеленською.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook