ГоловнаCуспільство

Мешканці регіону можуть отримати премію за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини

Мешканці регіону можуть отримати премію  за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини

Мешканців Дніпропетровщини запрошують подавати заявки на здобуття премії за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини. Переможців обиратимуть на конкурсній основі. Список лауреатів оголосять у грудні,  повідомила начальниця управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Наталія Першина.   

«Нематеріальна культурна спадщина області різноманітна, глибока, яскрава, втілена в самобутній народній творчості, – зазначила Наталія Першина. – Нині два об’єкти нашого регіону – у Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це Петриківський декоративний розпис та Козацькі пісні Дніпропетровщини. Маємо талановитих фольклористів, етнографів, майстрів, які займаються давніми промислами. Вони можуть позмагатися за премію від Міністерства культури та інформаційної політики України».   

Винагорода присуджується фольклористам, етнографам, дослідникам, науковцям, збирачам-ентузіастам, фольклорним колективам, вокалістам, інструменталістам та танцюристам, майстрам-викладачам і керівникам дитячих творчих шкіл народних художніх промислів. Загалом тим, хто зберігає та популяризує етнокультурну спадщину свого регіону. Розмір премії – 20 тисяч гривень.   

До участі в конкурсному відборі допускаються невеликі колективи, куди входить максимум 10 людей. 

Пакет документів на здобуття премії можна подавати до 1 жовтня. Відправляти – на адресу Міністерства культури та інформаційної політики України: вул. Івана Франка, 19, м. Київ, 01601. Детальніше – за посиланням

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook