ГлавнаяОбщество

У Дніпрі проходить форум авторів та активістів проєктів Бюджету участі

30 вересня у Дніпрі проводять форум авторів та активістів Бюджету участі. До заходу долучилися як уже досвідчені, так і ті, що лише нещодавно почали брати участь у муніципальній програмі. Учасники діляться досвідом, знайомляться з уже реалізованими проєктами, обговорюють, що можна удосконалити. 

Про це повідомляє прес-служба Дніпровської міської ради.

За словами директорки департаменту інноваційного розвитку ДМР Юлії Павлюк, Бюджет участі працює у Дніпрі вже четвертий рік. Саме мешканці вирішують, на що буде спрямовано частину бюджетних коштів. За цей час 1 172 автори подали 1 812 проєктів, з них 335 стали переможцями. На їхню реалізацію з міського кошторису спрямовано 135 млн грн. Найпопулярніші категорії: освіта, благоустрій та інфраструктура, культура. 

«Якщо на початку фінансування програми становило 10 млн грн, то зараз вже – 41. Приємно, що з кожним етапом учасників і проєктів більшає. Це свідчить, що Бюджет участі затребуваний серед дніпрян. Водночас є підтримка від керівництва міста, щоб збільшувати фінансування програми. Завдяки такій співпраці громади і влади у мешканців з’являться довіра. Так, наприклад, якщо на першому етапі на голосування відправляли 70–80% від усіх поданих ініціатив, то зараз – 95%», – підкреслила Юлія Павлюк. 

Дніпрянин Гліб Мунтян – один із досвідчених учасників Бюджету участі. За його авторства два проєкти вже реалізували. Один з них – облаштування бібліотеки на вул. Криворізькій, 20. 

«У частині приміщень бібліотеки зробили ремонт, провели вай-фай, встановили комп’ютери для читачів, також з’явились пуфики й телевізор. Зараз на голосуванні проєкт, який теж стосується створення комфортних умов у книгозбірні. Головне, вважаю, треба вірити у перемогу і йти до мети. Маю деякі секрети, як здобути бажані голоси. Залюбки поділюся і з іншими потенційними учасниками», – наголосив юнак.

Представник Молодіжної ради Дніпра Карен Агаджанян з командою однодумців – постійний учасник Бюджету участі: «Неодноразово ставали переможцями і вже реалізували ініціативи здебільшого у туристичному та культурному напрямах на понад 2,5 млн грн. Цього року подали шість проєктів, два з них теж туристичні – це встановлення у центральній частині міста покажчиків, а також парклетів – невеличких зелених зон відпочинку».

Голова ОСББ «Мазепи-21» Ігор Нікітін – один зі спікерів форуму. 

«Із учасниками поділюся досвідом. Наше ОСББ відносно молоде: зареєстрували у 2018 році і одразу подалися на участь у програмі. Один із поданих проєктів переміг. Завдяки цьому ми замінили у нашій багатоповерхівці труби опалення. Торік уже виграли чотири наші ініціативи і цього року їх реалізували – встановили дитячий майданчик, заасфальтували та благоустроїли прибудинкову територію», – додав чоловік. 

Нагадаємо, цього року у рамках п’ятого етапу Бюджету участі на голосуванні перебувають 505 проєктів. Підтримати їх можна до 6 жовтня на платформі «Громадський проєкт» https://adm.dniprorada.gov.ua, у терміналах «ПриватБанку», а також за допомогою чат-боту «ПриватБанку» у Viber та Telegram. Проєкти-переможці реалізують у 2021 році.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook