ГлавнаяОбщество

З 5 вересня на телеканалах Дніпропетровщини розпочався показ нового анімаційного ролику про джерела іонізуючого випромінювання

З 5 вересня на телеканалах  Дніпропетровщини розпочався показ нового анімаційного ролику про  джерела іонізуючого випромінювання

З 5 вересня телеканали області розпочали трансляцію нового анімаційного ролику про джерела іонізуючого випромінювання. Цей ролик виготовлено в рамках інформаційної кампанії з радіаційної обізнаності та контролю «КРОК до безпеки», яка реалізується на Дніпропетровщині. Про це повідомили організатори.

«Джерела іонізуючого випромінювання (ДІВ) – це загальна назва великої кількості пристроїв та приладів з радіоактивними компонентами, котрі мають альфа, бета, гамма чи нейтронне випромінювання. Кожен тип випромінювання небезпечний по - своєму. У кожного свої «вбивчі» здібності.«Минулого тижня ми вже презентували анімований ролик про Альфа-випромінювання, - каже керівник проекту «КРОК до безпеки Олена Сальник,- а сьогодні настала черга розповісти історію про зустріч наших героїв «Дябсиків» із нещадним Бета- випромінюванням. Звісно, у цій історії все видається перебільшеним: і місце знахідки і наслідки. Та все ж, ми закликаємо не випробовувати долю і прислухатись до головних порад, які даються в цій історії. Тоді життя та здоров’я будуть збережені, як найвища і найбільша цінність людини». 

У мультфільмі показаний випадок руйнування захисної оболонки джерела і трагічні наслідки, які можуть статися. Але під час кампанії акцентується увага ще й на відповідальності перед законом. Якщо наявні джерела добровільно здати правоохоронним органам, то ніякого переслідування не буде. Частина 4, ст. 265 ККУ це гарантує. А от будь-які спроби продати ядерні матеріали – це вже чистий кримінал. Бо такі оборудки одразу потрапляють у поле зору спецслужб, а покупцем виявляється правоохоронець. Минулого тижня у Львові, якраз затримали чоловіка при спробі продажу ДІВ, і тепер він відповідатиме перед законом. А якби здав офіційно небезпечні радіоактивні прилади, був би на волі. Тому кампанія «КРОК до безпеки» цілком практична у своїх намірах . 

«Ми попереджаємо про наслідки і даємо практичні поради, як правильно і без ризику попрощатися із радіоактивними матеріалами» - зауважила керівник проекту «КРОК до безпеки» Олена Сальник.

Новий анімаційний ролик можна подивитися за цим посиланням

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook