ГлавнаяОбщество

​У Дніпрі реновацію ліфтів почнуть проводити і в будинках ОСББ та ЖБК за програмою співфінансування

​У Дніпрі реновацію ліфтів почнуть проводити і в будинках ОСББ та ЖБК за програмою співфінансування

У Дніпрі в рамках програми сприяння діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів у багатоквартирних будинках почнуть оновлювати ліфти. Реновація ліфтового господарства стане частиною програми співфінансування. Про це під час виїзної пресконференції 20 жовтня розповів спеціаліст по роботі з ОСББ, ЖБК та ОСН департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики ДМР Владислав Макарець.

Про це повідомили у пресс-службі Дніпровської міської ради.

«Новий напрямок у програмі з’явиться для того, щоб оновити в будинках ОСББ таку критичну інфраструктуру, як ліфти. Під час круглих столів з головами ОСББ, відповідних зустрічей з міським головою Борисом Філатовим прийнято рішення зробити реновацію ліфтів окремим пунктом, оскільки на загальних умовах співфінансування зробити ліфт – це достатньо вартісний вид робіт для мешканців. Тому пропонується встановити для них фіксований відсоток для такого ремонту – 15. Наразі є вже відповідний проєкт рішення міськради. Що важливо, будинки ОСББ зможуть подавати заявки на участь у програмі як по ремонтах ліфтів, так і по інших видах робіт. Наразі вже маємо близько 60 звернень від ОСББ саме на участь у ремонті ліфтів. А загалом плануємо приймати заявки на реновацію ліфтів до 15 січня кожного року», - підкреслив Владислав Макарець.

Він також додав, що за останні п’ять років за програмою співфінансування в будинках ОСББ та ЖБК проведено вже понад 2,5 тис. різних ремонтних робіт.

ОСББ «Паршина,6», що на ж/м Тополя-2, – одне з тих, хто планує брати участь у новому напрямку програми – реновації ліфтів. Житловий будинок має три під’їзди. І усюди необхідно провести реновацію.

«Ліфтам, як і будинку, вже понад 30 років. Термін їхньої експлуатації вичерпаний, працюють вони з перебоями. Замінити ліфти нам, мешканцям, самостійно не під силу, оскільки це достатньо фінансово затратна справа – мінімум від 800 тис. грн. А от за програмою з реновації ліфтів для будинків ОСББ – це буде набагато легше, оскільки відсоток сплати для нас буде не таким великим. Загалом наше ОСББ – активний учасник муніципальної програми по співфінансуванню. Таким чином ми вже замінили каналізаційні труби, вікна у під’їздах, зробили міжпанельні шви. Словом, міська програма дуже допомагає, оскільки своїми силами ми б не потягнули такі ремонти», - зазначив голова правління ОСББ «Паршина, 6» Олександр Вільчаковський.

Мешканка першого під’їзду цього будинку ОСББ Валентина Атамась проживає тут від самого його здання в експлуатацію (з 1988 року) і наголошує, що ліфти дійсно потребують вже заміни: «Ліфт у роботі весь час гудить. Наприклад, моя онучка ним не піднімається, боїться. Двері швидко зачиняються. Наприклад, виїхати або заїхати з дитячим візком можна і не встигнути. Та й усі механізми вже старі, зношені. Особисто я за те, щоб брати участь у програмі з реновації ліфтів, щоб замінити і наш підіймач. Умови достатньо вигідні, оскільки основну суму покриває міський бюджет».

«Своїми силами ліфт намагаємося підтримувати, слідкувати за чистотою, але зрозуміло, що механізми вже всі вичерпали термін експлуатації. Часто мешканці застрягають між поверхами. І зі мною це траплялося. Тому, одностайно я за те, щоб наше ОСББ брало участь у програмі з реновації», - додала ще одна мешканка багатоповерхівки Валентина Дика.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook