ГлавнаяОбщество
Спецтема

Актуальні дані щодо захворюваності на COVID-19 у Дніпрі

Актуальні дані щодо захворюваності на COVID-19 у Дніпрі

Станом на 13 листопада в Дніпрі зареєстровано 12 822 випадки захворювання на COVID-19, у той же час одужали 8 747 людей. Таким чином, на сьогодні 3 481 пацієнт лікується амбулаторно, в стаціонарах знаходяться 594: у 21-й лікарні – 169 пацієнтів, у 16-й лікарні – 75, у 4-й лікарні – 127 пацієнтів, у лікарні № 6 – 75 пацієнтів, у 9-й лікарні – 75, у 11-й лікарні – 69, а у 6-й дитячій – чотири пацієнти з COVID-19. 

Про це під час брифінгу повідомила головна спеціалістка відділу первинної медичної допомоги департаменту охорони здоров’я населення ДМР Тетяна Мартиненко. 

У місті продовжують працювати мобільні бригади з ПЛР-системою. Вони здійснили 6 380 виїздів та обстежили 42 931 особу. Методом ІФА були обстежені 16 980 людей. 

«Чим схожі COVID-19 і віруси грипу? По-перше, COVID-19 і віруси грипу мають подібну клінічну картину захворювання. Тобто вони обидва викликають респіраторне захворювання від безсимптомного або легкого до важкого захворювання та смерті. По-друге, обидва віруси передаються при контакті, краплях і через предмети. Тож заходи профілактики ідентичні: гігієна рук, дотримання дихального етикету, носіння масок, дистанція. 

Чим відрізняються COVID-19 і віруси грипу? Грип має більш короткий середній інкубаційний період (в середньому 48 годин), для коронавірусу – до 14 діб, і більш короткий послідовний інтервал (час між послідовними випадками). Це означає, що грип може поширюватися швидше, ніж COVID-19. Основною причиною передачі грипу є передача вірусу до появи симптомів, для коронавірусу – переважно після появи. Число осіб, яких може інфікувати одна захворіла людина – для вірусу SARS-CoV-2 становить від 2 до 4, для грипу – 1-3. Смертність від коронавірусу вище (вона становить 3-4%), ніж від грипу. Для сезонного грипу летальність зазвичай значно нижча – 0,1%. Ще відмінність полягає в тому, що вакцинація від грипу є, а від коронавірусу - у стадії розробки. Тож, не зволікайте, вакцинуйтеся від грипу», - зазначила Тетяна Мартиненко.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook