ГлавнаяОбщество

Міська влада бореться за збереження історичних пам’яток Дніпра: чому особняк на Ліпинського розвалюється

Міська влада бореться за збереження історичних пам’яток Дніпра: чому особняк на Ліпинського розвалюється

Міська влада продовжує боритися за збереження історичних пам’яток Дніпра. Так, в самому серці міста (вул. В’ячеслава Ліпинського, 14) розсипається історична будівля середини XIX століття. Вона має статус пам’ятки архітектури місцевого значення. Таких особняків у Дніпрі майже не залишилось і на сьогодні споруду можна називати унікальною. За історією – одним з відомих власників був Давід Пчолкін, а за радянських часів тут розмістилися навчальні класи ПТУ, де готували токарів, зварювальників та слюсарів. Про це повідомляє прес-служба Дніпровської міськради.

Зараз будівлею не може опікуватися місто, оскільки її власник – Міністерство освіти та науки України. «Місцеве самоврядування не може нічого зробити із історичною пам’яткою. «Звернення, надіслані міським головою Дніпра Борисом Філатовим, а також нашим управлінням до Верховної Ради, до самого Міністерства освіти були проігноровані або відповідають, що розберуться, проте це безрезультатне листування триває майже два роки», - поділилася начальниця управління з питань охорони культурної спадщини міськради Надія Лиштва. 

Міська влада вже написала звернення власникам - Міністерству освіти та науки України, про підготовку судового позову: «Таким чином мерія намагається привернути увагу держави, аби історичні пам’ятки тримали в належному стані, що відповідає Конституції України. Якщо Міністерство освіти все ж передасть під опіку історичний особняк, його реставрують, а потім ці приміщення можна буде здавати в оренду комунальним підприємствам або зробити філії музеїв Дніпра», - додала Надія Лиштва.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook