ГоловнаCуспільство

Дитяча лікарня та приймальне відділення: як у Дніпрі осучаснюють медичну інфраструктуру

У Дніпрі реконструюють дитячу лікарню №5 та приймальне відділення обласної лікарні ім. Мечникова. Все – за програмою Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Медзаклади відвідав під час робочої поїздки на Дніпропетровщину Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов. 

«Міська дитяча клінічна лікарня №5 – приклад успішного партнерства громади та держави. Наше спільне завдання – розбудовувати країну. Зробити якісною та доступною інфраструктуру для кожного українця. Поліпшення якості нашого медичного обслуговування є важливим викликом у часи боротьби з епідемією коронавірусу», – наголосив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. 

7-поверхова будівля 5-ї дитячої майже вся – із термомодернізованим фасадом. Підрядники облицьовують цоколь. Тривають і роботи всередині. 

«Будуть повністю нові комунікації. Монтуємо вентиляцію. Ще й оснащуємо її системою охолодження та підігріву приміщень. У палатах завжди буде комфортна температура повітря», – сказав представник підрядника Роман Іванов. 

В осучасненій лікарні облаштують просторе реабілітаційне відділення. Із залами ЛФК, сенсорною кімнатою, басейном. Передбачать зручності для людей з інвалідністю. Вже закупили ліфти та підйомники. Їх змонтують і ззовні, і всередині. На вході – пандус. 

«Лікарня буде зручною для дітей. Палати і коридори – з цікавими малюнками. Медзаклад наситимо яскравими кольорами», – наголосив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. 

«Ця лікарня давно застаріла. Добре, що її нарешті реконструюють. У нових умовах діткам буде набагато комфортніше», – поділилася дніпрянка Альона Терещенко. 

В обласній лікарні ім. Мечникова осучаснюють приймальне відділення. Акцент – на комплексній та якісній діагностиці. А ще – медичній допомозі найскладнішим пацієнтам. 

Всередині роботи завершили. Там – світлі приміщення та нові комунікації. В операційній установили ангіограф. 

«Отримали сучасний ангіограф фірми Canon. Він незамінний для точної діагностики та проведення складних операцій. Залишилося дооформити документи – і відкриваємося», – розповів генеральний директор закладу Сергій Риженко. 

Вже кілька років у фойє хірургічного корпусу лікарні ім. Мечникова діє буккросинг. Його організувала ДніпроОДА. На стінах – модернові полиці з книгами. Читають і пацієнти, і відвідувачі. Головний принцип буккросингу – обмін. Взяв із полички книжку – принеси із дому іншу.

Міністр Олексій Чернишов поповнив полиці лікарні новою літературою – про видатні міста України. Там є і про Дніпро. Книги для буккросингу передала і ДніпроОДА. 

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook