ГоловнаCуспільство

Доступність у багатоповерхівках: як мешканці Дніпра реалізують подібні проєкти

Доступність у багатоповерхівках: як мешканці Дніпра реалізують подібні проєкти

У Дніпрі мешканці будинку на вулиці Дмитра Кедріна, 47 встановили пандус біля одного з під’їздів. Завдяки своїй самоорганізації та програмі «Бюджет участі» вони створили комфортну доступність до осель. За словами жительки будинку Марини Руденко, встановити пандус вирішили біля під’їзду з найвищим ґанком. Раніше дістатися дверей можна було завдяки рейкам, які положили працівники ЖЕКу. Однак така конструкція нікого не влаштовувала. Про це повідомили в прес-службі Дніпровської міської ради.

«Ці рейки стали проблемою перш за все для молодих матусь, адже відстань між ними не дозволяла зручно спустити або підняти візок. Тут живуть також літні жінки, які возять сумки на колесах, затягти їх на ті рейки було неможливо, не кажучи вже про людей з інвалідністю, для яких сходи – це серйозна перешкода. Тому у нас виникла ідея прибрати ці незручні конструкції та встановити нормальний пандус. Проєкт ми зробили разом із нашою головою. Для цього ми вивчали спеціальну документацію, щоб усе було виконано за правилами та було придатним до використання. У результаті пандус виправдав усі наші сподівання», – розповіла Марина Руденко.

Молода матуся Катерина дуже задоволена тим, що біля під’їзду встановили пандус, тепер виходити гуляти із сином безпечно та зручно: «Років 4-5 тому цього пандуса не було. Мені завжди потрібна була допомога, аби вийти на прогулянку із першою дитиною. Наразі з другою я вільно виходжу. Візок із сином легко викочую на подвір’я і також повертаюсь додому».

Створення умов доступності у будинках ОСББ є гарним прикладом самоорганізації населення. 

«Завдяки програмі «Бюджет участі» мешканці цього будинку покращили умови проживання у ньому, забезпечивши доступність маломобільних груп населення до своїх квартир. Такий проєкт не поодинокий. Сумарно у місті за різними програмами встановлено близько 23 пандусів. Тож, обравши для себе підходящу, мешканці можуть реалізовувати свої проєкти та наводити лад у будинках», – підсумував начальник відділу по роботі з проєктами управління з питань самоорганізації населення Дніпровської міської ради Владислав Макарець.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook