ГлавнаяОбщество

На оновлення майна після пошкоджень вандалів витрачають мільйони гривень з бюджету Дніпра

 На оновлення майна після пошкоджень вандалів витрачають мільйони гривень з бюджету Дніпра

Масовий вандалізм у Дніпрі: у місті від дій несумлінних дніпрян страждають ліфти, покрівлі та навіть теплові траси. Хтось на даху гуртожитку ганяє м’яча, а хтось «відпочиває» на гарячих трубах теплотраси. Проте після подібних розваг на ремонти йдуть мільйони бюджетних гривень.

На Запорізькому шосе, 16 від дій вандалів страждав ліфт. Його довелось капітально ремонтувати: «Люди неодноразово спалювали кнопки, намагалися проникнути у машинне приміщення (де розташовані підйомні механізми), щоб винести металеві та мідні запчастини», – розповів представник ліфтової компанії Артем Резник.

Тут замінили всю проводку по шахті ліфта, оновили станцію управління кабіни – дістатися наразі до приміщення майже неможливо. А таких «понівечених» підйомників у місті багато, на роботи йдуть мільйони гривень: майже 30 мільйонів гривень з бюджету за 5 років. «А за них можна було замінити 30 ліфтів», – акцентує представник департаменту житлового господарства Дніпровської міської ради Єгор Худяков.

А вже на Соколі-1 багато грошей йде на оновлення ізоляції теплотрас. За період 2020-2021 рр. щотижня надходили скарги на заміну вже нової теплоізоляції. «Тут часто живуть безхатьки та розважаються підлітки. Тільки через вандалізм замінюється 20 % ізоляції (це 10 кілометрів труб), у цифрах: 1 кв. м – 500 гривень», – жаліється заступник директора з виробництва КП «Теплоенерго» Володимир Білан.

А вже на просп. Богдана Хмельницького, 167 мешканці гуртожитку не бережуть власну оновлену покрівлю. «Після капремонту прибрали всі антени (їх заборонено ставити на наголів’я вентиляції за правилами ДБН) та інтернет-проводи. Але з часом усе повернулося, хоча ми надавали припис мешканцям гуртожитку, що можна розміщувати їх лише на ліфтовій станції. До того ж тут хлопчаки навіть грали у футбол», – сказав головний інженер КП «Жилсервіс-5» Дніпровської міської ради Олександр Степаненко.

Часто заходили невідомі до будинку № 7, що по вул. Писаржевського.

 «Тут встановили домофон: до будинку зайдеш тільки за спеціальним ключем або за допомогою смартфону. Крім того, тут встановили освітлення. Сусідній будинок встановив відеоспостереження, бо до під’їзду також проникали невідомі особи. Наголошу, що ОСББ та ЖБК можуть встановити антивандальні комплекси за програмою співфінансування чи за проєктом «Бюджет участі» (прийом заявок триває до 31 листопада), а місто компенсує до 75 % вартості проведених робіт», – підсумував начальник відділу по роботі з проєктами управління з питань самоорганізації населення Дніпровської міської ради Владислав Макарець.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook