Станом на 21 жовтня у лікарні ім.Мечников знаходиться 200 пацієнтів хворих на Covid-19, з яких 32 людини знаходяться у реанімації, 8 хворих у критичному стані із ураженням легень 90-95%. Сергій Риженко констатує – хвороба прогресує швидко і не завжди методи лікування, що прописані у протоколах, допомагають.
«Ми бачимо, що і пневмонія, і інші ураження відбуваються так швидко, що ліки не встигають діяти. В основному виділяється штам Дельта – 95%. Наша лабораторія дуже напружено працює. Тільки за вчорашній день ми провели 2,5 тисячі досліджень при нормі 200-300, які ми зазвичай робили.
Штам Дельта є вкрай заразним та агресивним. Він вдвічі заразніший, ніж Дельта британського варіанту, яка була раніше. Розвивається захворювання швидко. Вже на 3-4 день ми бачимо пневмонії, іноді зі 100% ураженням», - розказав Сергій Риженко.
Занепокоєння в нього викликає і той факт, що серед хворих на Covid-19 збільшується число вагітних жінок. Генеральний директор «Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова» розказав іноді, аби врятувати життя матері та дитині, доводиться оперувати навіть вночі.
«На жаль, серед цих хворих є і вагітні. Їх 23 і на сьогоднішній день це вже стало проблемою, тому що вагітність і Covid-19 проходять не дуже безпечно. Жінки потрапляють в ситуації вкрай важкі. І коли ще підключаються, або пологи, або операції, ситуація стає ще менш керованою. Сьогодні збільшилась кількість операцій, які проводяться і вночі, і рано вранці, щоб врятувати життя мами та дитини», - констатував Сергій Риженко.
Перші симптоми коронавірусної хвороби різні, каже головний лікар Мечникова. Все починається з найпростішого кашлю, нежиті, а закінчується важкими пневмоніями, нефритами, інсультами та інфарктами. Штам Дельта змінює перебіг майже всіх захворювань, каже Сергій Риженко, але найуразливішими перед цією хворобою є судини.
«Він руйнує їх і залишає мало шансів людині врятуватися. В нас є протоколи лікування, але не завжди вони діють. Агресивні форми вилікувати одним протоколом майже неможливо. Треба підключати інші ліки.
Я тішуся тим, що обласна влада йде на зустріч лікарні Мечникова по всім цим питанням. Нам доповнять ще 1 мільйон гривень на найнеобхідніші ліки та 6,5 мільйонів дають на прокладку систем для кисню, які особливо потрібні. Бо при ураженні легень на 50% потрібен кисень. Кисень, який йде по трубах, дає змогу отримати концентрацію кисню вище у 8 разів, ніж концентратори», - пояснив Сергій Риженко.
Головний лікар лікарні ім. Мечникова закликав всіх берегтися та вакцинуватися. Він додав, що 92% хворих на коронавірус, які доправляються до лікарні Мечникова – це люди не вакциновані, ще 8% вакциновані умовно, тобто не можуть підтвердити, де вони щеплювалися і якою вакциною.