ГлавнаяОбщество

На Дніпропетровщині розвивають резервний спорт: срібна призерка Олімпійських ігор про запланований турнір та готовність до Олімпійських ігор 2028

17 грудня у Дніпрі пройде черговий турнір з веслування академічного на призи срібної призерки Олімпійських ігор Діни Міфтахутдинової. Проходитимуть змагання, що були започатковані сім років тому, в обласній школі вищої спортивної майстерності. Враховуючи карантинні обмеження, цього річ у турнірі візьме участь трохи більше тридцяти учасників. Про це в ході прес-конференції в ІА «Мост-Днепр» розказала секретар постійної комісії обласної ради з питань сім’ї, молоді та спорту, директорка КЗ «Дніпропетровська обласна школа вищої спортивної майстерності», срібна призерка Олімпійських ігор та заслужений тренер Діна Міфтахутдинова.

Діна Міфтахутдинова пояснила, що у попередні роки на турнір з’їжджалися спортсмени з усієї України. Число учасників резервного спорту та вищих досягнень сягала ста. Срібна призерка Олімпійських ігор та заслужений тренер України поділилася, започатковуючи турнір, прагнула популяризувати академічне веслування серед спортсменів та підтримати вже діючих прихильників цього напрямку. Додала: турнір користується попитом серед наших чемпіонів, бо дає можливість оцінити фізичну підготовку спортсменів.

«Я, як віце-президент обласної федерації академічного веслування, маю таку мрію розвивати цей вид спорту. Ми відзначили вже п’ятирічний ювілей цього турніру. Минуло річ він називався «Відкритий турнір» і у ньому мали змогу взяти спортсмени з усієї України. В цьому році через пандемію турнір буде закритим, але нас це не лякає. Учасники будуть з Covid-сертифікатами міжнародного зразка. Це будуть спортсмени школи академічного веслування, серед них будуть призери чемпіонатів світу та Європи, які вже звикли, що наприкінці року на базу нашої школи проходить цей турнір», - пояснила Діна Міфтахутдинова.

Взагалі ж у школі вищої спортивної майстерності, яка повністю фінансується коштом обласного бюджету, представлено 20 видів спорту олімпійського напрямку. Заклад займається підготовкою спортсменів до складу Національної збірної команди України. Над підготовкою чемпіонів працює 67 тренерів найвищої категорії. У школі налічується 207 учнів-спортсменів постійного складу та 140 змінного складу. КЗ «Дніпропетровська обласна школа вищої спортивної майстерності» посідає друге призове місце серед 34 шкіл вищої спортивної майстерності по всій Україні, поділилася Діна Міфтахутдинова.

«Обласна влада робить все, щоб розвивати резервний спорт на Дніпропетровщині. Хочу їм за це подякувати за те, що вже третій рік поспіль буде складена штатна команда резервного спорту – це молоді, перспективні спортсмени, які на сьогодні мають високі результати з олімпійських видів спорту, та будуть представлені кандидатами на участь в Олімпійських іграх 2028».

Раніше ми також писали, що обласна рада реалізує проекти із заохочення жителів Дніпропетровщини поважного віку до занять спортом.   

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook